Nocny pościg w Czechowicach-Dziedzicach. Zatrzymano nielegalnych migrantów

i

Autor: KAS

Wiadomości

Nocny pościg w Czechowicach-Dziedzicach. W samochodzie znajdowało się ponad 30 nielegalnych migrantów

Policjanci z Czechowic-Dziedzic wspólnie ze śląską Krajową Administracją-Skarbową po pościgu zatrzymali samochód, w którym przewożono nielegalnych migrantów z Syrii.

Nielegalni migranci z Syrii zatrzymani w Czechowicach-Dziedzicach

W środę - 27 września - nad ranem do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wpłynęła informacja, że trwa pościg prowadzony przez śląską Krajową Administrację-Skarbową za busem. W pojeździe mieli znajdować się nielegalni migranci. 

Komunikat został przekazany policjantom, którzy pełnili służbę w terenie. Mundurowi w pewnym momencie zauważyli wskazany pojazd i dołączyli do pościgu. Próbowali zatrzymać pojazd, ale kierujący zignorował wszelkie sygnały. 

Pościg zakończył się ostatecznie w Czechowicach-Dziedzicach na DK nr 1 w okolicach skrzyżowania z ul. Węglową. Kierujący busem utracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w bariery ochronne.

Za kierownicą siedział obcokrajowiec. Wewnątrz pojazdu znajdowało się natomiast 31 nielegalnych migrantów. Zatrzymani to najprawdopodobniej obywatele Syrii. Zostali oni przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu. 

- Osoby te nie posiadały przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terenie naszego kraju. Mieli jedynie dokumenty potwierdzające krótkotrwały pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji. Pojazdem kierował również obywatel Syrii, który po nocy spędzonej policyjnym areszcie został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej - informują mundurowi.