Kolejni nielegalni migranci zostali zatrzymani przez policjantów

i

Autor: Straż Graniczna

Powiat żywiecki

Kolejni nielegalni migranci zostali zatrzymani przez policjantów. Konieczny był pościg za busem

Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali samochód, w którym przewożono aż 31 nielegalnych migrantów. Pojazdem natomiast kierował 23-letni obywatel Syrii. Wszyscy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Nielegalnie przekroczyli granicę. Konieczny był pościg

W piątek, 22 września, wieczorem dyżurny z Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce został poinformowany o busie, w którym mogą być przewożeni nielegalni migranci. Mundurowi, którzy byli w terenie, zauważyli w Ciścu na ul. Prymasa Wyszyńskiego podejrzane Iveco.

Stróże prawa dali więc kierowcy pojazdu sygnał do zatrzymania się. Ten jednak go zignorował. Zaczął uciekać. W trakcie pościgu kierowca łamał przepisy ruchu drogowego i stwarzał zagrożenie na drodze.

Policjantom w końcu udało się złapać busa. Okazało się, że za kierownicą siedział 23-latek z Syrii. Wewnątrz pojazdu z kolei znajdowało się 31 obcokrajowców. Policjanci o sytuacji poinformowali więc funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Zatrzymali oni kierowcę oraz migrantów.

- Obcokrajowcy to 26 mężczyzn i 5 kobiet. Wśród nich było także 7 dzieci w wieku od 1,5 do 10 lat. Osoby nie posiadały przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu w naszym kraju. Posiadali jedynie dokumenty potwierdzające pobyt krótkotrwały obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji z których wynika, że prawdopodobnie są to obywatele Syrii - czytamy w komunikacie Straży Granicznej. 

Usłyszeli oni zarzut nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Zostali następnie przekazani słowackim służbom.

Z kolei kierowca busa usłyszał zarzut zorganizowania nielegalnego przekraczania granicy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Żywcu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE