Rynek w Cieszynie już po modernizacji

i

Autor: Facebook/Gabriela Staszkiewicz

Inwestycje

Rynek w Cieszynie już po modernizacji. Burmistrz miasta przyznaje: "Zmieniło się wiele"

Kilkanaście miesięcy trwała modernizacja cieszyńskiego Rynku. Wszystkie prace już się zakończyły. - Rynek znowu jest Wasz drodzy mieszkańcy, przedsiębiorcy i turyści - napisała, na Facebooku, Gabriela Staszkiewicz, burmistrz miasta.

Rynek w Cieszynie już po modernizacji

W czerwcu 2022 roku rozpoczęły się prace związane z modernizacją cieszyńskiego Rynku. Inwestycja dobiegła końca. Mieszkańcy miasta mogą cieszyć się już z nowego oblicza głównego placu. 

- Zmieniło się wiele: nawierzchnie (choć bruk jest oryginalny), mała architektura, oświetlenie, organizacja ruchu, dostępność, czy zasilanie w media co wspaniale wpłynęło na uporządkowanie i funkcjonalność tej ważnej przestrzeni. Przybyło zieleni, w tym kilka niemałych drzew, które z każdym rokiem będą dawać coraz więcej cienia - napisała, w mediach społecznościowych, Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna. 

Również fontanna św. Floriana doczekała się renowacji. 

Mieszkańcy Cieszyna pod postem burmistrz na Facebooku nie kryją zadowolenia z efektów modernizacji Rynku.

Na razie nie znam drugiego tak eleganckiego i przyjaznego rynku, jak ten nasz - napisała pani Grażyna.

- Jest pięknie. Super wyglądają ogródki restauracyjne, wszystko spójne architektonicznie - dodała pani Joanna. 

Rynek w Cieszynie jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce, nie tylko w kategorii miast powiatowych. Zyskał po "remoncie" - to z kolei opinia pana Dariusza. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE