Szczyrk. Pożar domu jednorodzinnego

i

Autor: OSP Szczyrk

Kryminalne

Pożar budynku jednorodzinnego w Szczyrku. Spaliły się m.in. wyposażenie domu i altana

2024-03-13 8:52

Cztery osoby ewakuowane były z pożaru, jaki wybuchł w domu jednorodzinnym w Szczyrku. Nikt nie ucierpiał. Ogień zajął wyposażenie domu, elewację, część dachu i altanę.

Dom jednorodzinny w Szczyrku w płomieniach

W Szczyrku doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Cztery osoby zostały ewakuowane w asyście policjantów jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Jak przekazują służby, nikt nie został ranny.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych 11 marca. 

„Pożarem objęta była altana za domem jednorodzinnym, a ogień rozprzestrzeniał się po elewacji budynku, obejmując część poddasza. Dodatkowo paliła się skrzynka z przyłączem gazowym - dopływ gazu do budynku został odłączony przez pogotowie gazowe. Ponieważ gaz nadal się wydobywał, pogotowie gazowe dokonało zaciśnięcia gazociągu prowadzącego do budynku" - informują strażacy z KM PSP w Bielsku-Białej. 

Straty wewnątrz domu. Spaliła się też altana

W wyniku dużego zadymienia oraz trudności w lokalizacji pożaru na poddaszu, wykonano otwory wentylacyjne w poszyciu dachu. Dokonano także rozbiórki sufitu wewnątrz mieszkania, by zlokalizować pożar. Po częściowej rozbiórce przystąpiono do dogaszenia elementów konstrukcyjnych dachu. Na koniec budynek został przewietrzony oraz skontrolowany kamerą termowizyjną. 

Spaliło się wyposażenie domu, a także elewacja, część dachu budynku i altana. Pożar gasiło dziewięć zastępów straży pożarnej. Przyczynę zdarzenia ustala policja.

Quiz. 100 pytań o polskim show-biznesie. 75/100 oznacza, że masz doskonałą pamięć!

Pytanie 1 z 100
Czy Polska kiedykolwiek wygrała Eurowizję (dla dorosłych)