Bielsko-Biała. Ekipa programu „Nasz nowy dom wyremontowała dom pani Ani i jej dwójki dzieci

i

Autor: Screen/polsat.pl

Wydarzenia

„Nasz nowy dom" pomógł pani Ani z Bielska-Białej samotnie wychowującej dwójkę dzieci

2024-04-24 10:32

Wilgoć i zimno, zniszczone ściany i sufity - dom, w którym mieszkała pani Ania z dwójką dzieci z Bielska-Białej był w fatalnym stanie. Z pomocą przybyła ekipa programu „Nasz nowy dom".

Grzyb i przeraźliwe zimno - w takich warunkach mieszkała pani Ania z dwójką dzieci

Pani Anna samotnie wychowuje dwójkę dzieci - 12-letnią Emilię i 10-letniego Wojtka. Jej mąż porzucił rodzinę. Kobieta miała wsparcie u swojej mamy, ale w 2020 r. ta zmarła. 

- Nie mam taty, mnie to nie interesuje. Mam super mamę i ją kocham z całego serca. Czuję się odpowiedzialny, bo jestem jedynym chłopakiem w tym domu. Robię pranie, myję garnki, sprzątam, przynoszę węgiel i drzewo - mówił Wojtek.

Tymczasem dom w Bielsku-Białej, zamieszkany przez rodzinę był w coraz gorszym stanie. Wilgoć i zimno niszczyły ściany i sufity, pojawił się grzyb, dach niemal walił się na głowę

- Tynk sypie się do garnków, kapie na głowę jak pada deszcz. Dzieci nie zapraszają znajomych z obawy przed ich komentarzami - mówiła o kuchni pani Ania. 

- Czuję się wykluczona, bo jeden dom jest lepszy, a mój jest gorszy - dodała dwunastoletnia Emilia.

- To jest katastrofa budowlana - mówiła architekt. Do akcji wkroczyła ekipa programu „Nasz nowy dom"

W domu było chłodno, a jedynym źródłem ogrzewania była mała koza. Dzieci po powrocie ze szkoły czekały z rozpaleniem na mamę, siedząc pod kocami lub kołdrami. Stara elektryka zagrażała bezpieczeństwu i życiu domowników.

- To jest katastrofa budowlana. W każdej chwili strop groził zawaleniem - mówiła architekt Marta Kołdej.

Pani Ania pracuje w przedszkolu, ale pensja nie wystarczała na remont. Z pomocą przyszła Ela Romanowska i ekipa polsatowskiego programu „Nasz nowy dom". 

Łzom radości i wzruszenia nie było końca. Ekipa remontowa z programu dokonała czegoś fantastycznego. Wreszcie rodzina mieszka w przyzwoitych warunkach. Pani Ania nie martwi się już o los swoich dzieci, a one mogą w końcu zaprosić do siebie rówieśników - nie wstydząc się tego, jak mieszkają. 

Odcinek 314 sezonu 22, w którym ekipa remontuje dom pani Ani, można obejrzeć w Polsat Box Go. 

Jak dobrze znasz najpopularniejsze polskie programy rozrywkowe?

Pytanie 1 z 10
Na początek najłatwiejsze. Jak nazywa się program, który prowadzi Karol Strasburger?