Turniej skoków narciarskich w Wiśle

i

Autor: East News

Skoki Narciarskie w Wiśle

Do Wisły zjadą się kibice skoków narciarskich. To pierwszy taki konkurs PROGRAM, BILETY

W najbliższy weekend w będzie się PolSKI Turniej w Wiśle. Tysiące fanów skoków narciarskich zjedzie się do województwa śląskiego. Pierwszym z trzech przystanków na trasie uczestników tej imprezy będzie Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle. Organizatorzy spodziewają się udziału 62 zawodników w kwalifikacjach oraz 14 zespołów w konkursie duetów.

PolSKI Turniej w Wiśle PROGRAM

PolSKI Turniej to zawody, które odbędą się po raz pierwszy w historii skoków narciarskich. Powadzona będzie klasyfikacja drużynowa, do której zliczane będą noty punktowe reprezentacji z konkursu duetów w Wiśle i zawodów drużynowych w Zakopanem oraz noty dwóch najlepszych zawodników zespołu w rundach kwalifikacyjnych oraz zmaganiach indywidualnych. Najlepsza drużyna w niedzielę, 21 stycznia na Wielkiej Krokwi wzniesie czek na kwotę 50 tysięcy złotych.

Turniej w Wiśle będzie odbywać się w dniach 12-14 stycznia. W piątek rzostaną rozegrane kwalifikacje, w sobotę konkurs duetów, natomiast 14 stycznia zawody indywidualne. Przewiduje się przyjazd 64 zawodników z siedemnastu reprezentacji narodowych - Polski, Austrii, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Japonii, Kazachstanu, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy i Włoch.

Na belce startowej kwalifikacji zasiądą: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

Program zawodów w Wiśle:

  • 12.01.2024, kwalifikacje (18:00) oraz ceremonia wręczenia numerów startowych na rynku (19:00),
  • 13.01.2024, sobota konkurs duetów (16:00),
  • 14.01.2024, niedziela, konkurs indywidualny (16:00).

Turniej skoków narciarskich w Wiśle - bilety, cennik

Bilety na zawody w Wiśle w ramach Pucharu Świata można kupić na stronie eBilet.pl. Turniej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem kibiców, dlatego też wejściówki na karnet dwudniowy (13 i 14 stycznia) oraz konkurs indywidualny w niedzielę zostały wyprzedane. Nadal w sprzedaży dostępne są bilety na piątkowe kwalifikacje oraz konkurs duetów w sobotę.

Wejściówka w piątek, 12 stycznia kosztuje 53,50 zł, a bilet na sobotę od 159 do 318 złotych.