Kamil Stoch

i

Autor: Alex Marcinowski

Skoki narciarskie

Skoki narciarskie Wisła 2024. Jest mnóstwo śniegu naturalnego i sztucznego

Skoki narciarskie w Wiśle odbędą się w dniach 13-14 stycznia na skoczni Adama Małysza w Malince. Śniegu jest pod dostatkiem za sprawą niedawnych opadów i silnego mrozu. "Według moich obliczeń mamy już 100 procent potrzebnego śniegu" - poinformował w poniedziałek dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle Andrzej Wąsowicz.

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w Wiśle w dniach 13 i 14 stycznia. Do tej pory największym problemem organizatorów był brak śniegu. Jednak gwałtowne opady i niska temperatura sprawiła, że jest świeży śnieg. W piątek zostaną przeprowadzone kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, zaś w sobotę będą rywalizować duety.

Według moich obliczeń mamy już 100 procent potrzebnego śniegu. Pracują jeszcze dwie armatki śnieżne, ale tylko po to, aby wykonać prace kosmetyczne" - przekazał dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle Andrzej Wąsowicz.

Skoki narciarskie w Wiśle

W minionym tygodniu głównym kłopotem organizatorów była niewystarczająca ilość śniegu. Pod skocznię zwożono go spod Baraniej Góry, a poza tym trwała produkcja na bieżąco przy pomocy specjalnych agregatów. W poniedziałek nie już było tego problemu. Pomogły weekendowe opady "białego puchu".

Po raz kolejny po piątkowych kwalifikacjach w centrum miasta odbędzie ceremonia wręczenia numerów startowych. Jej początek zaplanowano na godz. 19.30.

Wąsowicz zgadza się z opinią, że nowością i zarazem ciekawostką wiślackiego weekendu będzie rywalizacja duetów. Do tej pory na obiekcie im. Adama Małysza takiego konkursu PŚ nie przeprowadzano.

"Tak, to jest nowość. FIS szuka różnych rozwiązań, aby uatrakcyjnić skoki narciarskie. Zobaczymy, czy to się przyjmie" - wspomniał.

Program skoków narciarskich Wisła 2024

Zawody, które odbędą się w najbliższy weekend, będą jednym z elementów PolSKI Turnieju, który również po raz pierwszy pojawił się w kalendarzu PŚ. W jego skład wejdą jeszcze konkursy w Szczyrku (17 stycznia) oraz Zakopanem (20 i 21 stycznia).

12 stycznia, piątek

  • 16.00 - oficjalny trening
  • 18.00 - kwalifikacje do niedzielnego konkursu

13 stycznia, sobota

16.00 - pierwsza seria konkursu duetów

14 stycznia, niedziela

16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

QUIZ. Lubisz skoki narciarskie, znasz gwiazdy tego sportu? Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
W którym roku Adam Małysz wygrał swój pierwszy w karierze konkurs Pucharu Świata?