Wakacje czas zacząć

i

Autor: pixabay

Znowu są wakacje... Blisko 70 dni laby

2022-06-26 18:20

Każdy potrzebuje odpoczynku. Nie zmarnujmy tego czasu

Wreszcie wakacje. Uczniowie, ale i nauczyciele mogą odetchnąć, bo czekają ich dwa miesiące laby. Jak wykorzystać ten czas, by rzeczywiście odpocząć, a nie wrócić we wrześniu jeszcze bardziej zmęczonym... odpoczywaniem? - radzi coach - Ilona Jakubiec.- Odpoczywanie, to sztuka. Spróbujmy się tego nauczyć. Spędźmy ten wakacyjny czas na luzie - radzi. - Zostawmy drobiazgi, odpuśćmy rzeczy, które nas dręczą, dajmy sobie luz. Nie zadręczajmy też naszego ciała, to nie jest istotne, odpuśćmy mu. Nie spinajmy się - odpocznijmy. Spróbujmy się po prostu ponudzić... - proponuje.Nuda może być bardzo kreatywna - podkreśla trenerka. Jeśli zachce nam się remontów - działajmy, może jakiś kurs... ale nie starajmy się nadrobić wszystkich zaległości w czasie wakacji - dodaje pani Ilona.

- Nuda może być bardzo rozwojowa. Dajmy sobie chwilę na zastanowienie, co chcielibyśmy teraz robić - czy mamy ochotę na remonty, podróże czy błogie lenistwo. To nasz czas i warto, abyśmy dali sobie na to przyzwolenie - podsumowuje nasza rozmówczyni.

Tegoroczne wakacje - jeśli wliczymy w nie weekendy potrwają blisko 70 dni. Z czystym sumieniem, przynajmniej część z nich - można, i warto przeznaczyć na... nicnierobienie.

Udanych i bezpiecznych wakacji!

Jak nie zmarnować wakacji? - mówi Ilona Jakubiec
Pociąg "Słoneczny" wrócił na trasę z Warszawy do Gdyni