Wypadek w Wiśle

i

Autor: Facebook/KM PSP Cieszyn

Wiadomości

Wypadek w Wiśle. Skały przysypały operatora koparki. Mężczyzna trafił do szpitala

Operator koparki został przysypany przez kamienie na terenie Kopalni Surowców Skalnych w Wiśle. Mężczyzna, z obrażeniami, został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Skały przysypały operatora koparki. Mężczyzna trafił do szpitala

W poniedziałek, 11 grudnia, dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Cieszynie otrzymał zgłoszenie o "zasypanym kierowcy koparki" na terenie Kopalni Surowców Skalnych w Wiśle. 

Po dotarciu na miejscu, strażacy ustalili, że w trakcie prac w kopalni doszło do przysypania połowy kabiny operatora koparki przez wyroby skalne. Mężczyzna był przytomny. 

Strażacy zabezpieczyli teren działania. Oceniono stabilność ściany, z której osunęły się kamienie (wyroby skalne) na koparkę oraz operatora. Poszkodowanemu niezwłocznie udzielono również kwalifikowanej pierwszej pomocy – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie.

Konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych, aby wydostać mężczyznę. Następnie poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Z miejsca zdarzenia do szpitala zabrał go natomiast śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

W akcji ratowniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków.