Film Uwierz w Mikołaja kręcono w Bielsku-Białej

i

Autor: UM Bielsko-Biała Bielsko-Biała jest miejscem akcji filmu "Uwierz w Mikołaja"

Bielsko-Biała

"Uwierz w Mikołaja" już wkrótce w kinach. Zdjęcia kręcono w Bielsku-Białej

Film w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz będzie miał kinową premierę listopadzie, a już teraz do sieci trafił jego zwiastun. Na ekranie występuje m.in. Agnieszka Więdłocha i Cezary Żak, w a tle zobaczymy Bielsko-Białą, Goczałkowice-Zdrój i Milówkę.

Film "Uwierz w Mikołaja" jest reklamowany jako świąteczna komedia. Produkcja trafi na ekrany kin w listopadzie, a już teraz wszyscy ciekawscy mogą zapoznać się ze zwiastunem.

"Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!" - przeczytamy w opisie filmu.

W rolach głównych wystąpili: Agnieszka Więdłocha (znana z serii "Planeta Singli") i Mateusz Janicki ("Pan Samochodzik i Templariusze"). W obsadzie znaleźli się również Cezary Żar, Antoni Pawlicki i Teresa Lipowska.

Co warte podkreślenia, za sterami świątecznej produkcji stanęły kobiety. Scenariusz napisany przez Ilonę Łepkowską powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Magdaleny Witkiewicz. Z kolei za kamerą stanęła Anna Wieczur-Bluszcz (znana m.in. z reżyserii "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4").

Zdjęcia kręcono od stycznia do lutego 2022 roku m.in. w Bielsku-Białej, Milówce i Goczałkowicach-Zdroju, a także w Warszawie. Poniżej publikujemy galerię zdjęć z zeszłego roku, kiedy ekipa filmowa zawitała do stolicy Podbeskidzia. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Marcin Twaróg Link: https://www.eska.pl/slaskie/