Szpital w Bystrej zawiesił działalność jednego oddziału. Powód? Brak lekarzy

i

Autor: Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej/FB

Zdrowie

Szpital w Bystrej zawiesił działalność jednego oddziału. Powód? Brak lekarzy

2024-04-04 13:14

Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej koło Bielska-Białej poinformowało o zawieszeniu do 30 czerwca z powodu braku lekarzy działalności Oddziału Pulmonologicznego i Niewydolności Oddechowej.

Bystra. Oddział Pulmonologiczny i Niewydolności Oddechowej zawieszony

W Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej koło Bielska-Białej brakuje lekarzy. 18 grudnia 2023 r. spora część z nich złożyła wypowiedzenia. To z tego powodu do 30 czerwca działalność Oddziału Pulmonologicznego i Niewydolności Oddechowej będzie zawieszona. 

Dyrektor placówki Urszula Kuc podkreśla, że dyrekcja stara się znaleźć nowych lekarzy i zabiega, by szpital nadal funkcjonował.

Są lekarze, którzy przychodzą, by wzmocnić dyżury medyczne. (…) Mamy rezydentów, ale są w trakcie specjalizacji. Część pracuje już trochę samodzielnie, ale część tę samodzielność uzyska za rok, dwa, do czterech lat” – powiedziała.

Dyrekcja placówki zapewnia, że miejsce w szpitalu znajdzie się dla każdego pacjenta

W bystrzańskim centrum działają jeszcze trzy oddziały pulmonologiczne:

Mamy tam 80 łóżek. Ich obłożenie nie jest stuprocentowe. Pacjentów z zawieszonego oddziału przejmą te, które funkcjonują. Jednocześnie część programów lekowych, żeby nie zajmować łóżek, będzie realizowana poprzez poradnię”.

Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej koło Bielska-Białej zajmuje się diagnostyką i leczeniem raka płuc. Organem prowadzącym jest marszałek województwa śląskiego.

QUIZ. Lekarze z polskich seriali. Która specjalizacja jest czyja?! Musisz trafić 7/10

Pytanie 1 z 10
Olek Chodakowski z "M jak miłość" to:
Olek Chodakowski z M jak miłość