Śledczy otrzymali z Włoch kolejne materiały dotyczące tragicznej śmierci wójta Jaworza

i

Autor: jaworze.pl

Wiadomości

Śledczy otrzymali z Włoch kolejne materiały dotyczące tragicznej śmierci wójta Jaworza. Czy to już komplet dokumentów?

Śledczy z Bielska-Białej otrzymali z Włoch kolejne materiały dotyczące śmierci Radosława Ostałkiewicza, wójta Jaworza. Obecnie trwa ich tłumaczenie. Na razie więc nie wiadomo, czy to już komplet wszystkich dokumentów.

Śledczy otrzymali kolejne materiały z Włoch ws. śmierci wójta Jaworza

Radosław Ostałkiewicz, wójt Jaworza, w maju tego roku wypadł z okna na czwartym piętrze hotelu w centrum włoskiego Cagilari. Lokalna policja ustaliła, że 44-letni samorządowiec siedział na parapecie i stracił równowagę. Przeprowadzona we Włoszech sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną śmierci był upadek z okna.

Śledczy z Bielska-Białej, którzy prowadzą w sprawie śmierci samorządowca własne postępowanie w tej sprawie, otrzymali na początku sierpnia z Włoch materiały z postępowania. Polska Agencja Prasowa informowała wówczas nieoficjalnie, że wstępne analizy wykazały, że przekazane dokumenty nie są kompletne i części brakuje.

Teraz bielscy śledczy otrzymali od prokuratury w Cagilari kolejną część materiałów. Obecnie są one tłumaczone na język polski. - Dopiero po uzyskaniu tłumaczenia możliwe będzie ustalenie, czy strona włoska w całości wykonała Europejski Nakaz Dochodzeniowy - przyznała, w rozmowie z Polską Agencją Prasową, Agnieszka Michulec, rzecznik prokuratury okręgowej w Bielsku-Białej.

Komplet dokumentów z Włoch jest niezbędny w śledztwie prowadzonym przez bielską prokuraturę. Rzecznik dodała także, że w tej chwili nie można określić terminu zakończenia postępowania w Bielsku-Białej. - W prokuraturze planowane jest przesłuchanie jeszcze jednej osoby. Śledztwo nadal prowadzone jest "w sprawie" i obecnie nie jest możliwe wskazanie terminu jego zakończenia - oznajmiła.

Śledztwo wszczęte przez prokuraturę w Bielsku-Białej prowadzone jest w kierunku przestępstwa z art. 155 Kodeksu Karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Śledczy nie udzielają jednak informacji o jego szczegółach. 

Życiorys wójta Jaworza

Radosław Ostałkiewicz pełnił funkcję wójta Jaworza od 2014 roku. Z urzędem gminy był jednak związany dłużej - od 2003. Początkowo jako wolontariusz, a później był kierownikiem różnych referatów.

W 2007 odbył staż w Brukseli, a następnie został zastępcą wójta gminy, a także zastępcą kierownika miejscowego urzędu stanu cywilnego. W 2014 został wybrany wójtem gminy Jaworze w pierwszej turze (uzyskał 62,8 proc. głosów). Cztery lata później uzyskał reelekcję, również w pierwszej turze głosowania (93,4 proc.).

QUIZ: Rozpoznasz te europejskie kraje po stolicy?

Pytanie 1 z 10
Stolicą jakiego państwa są Helsinki?