Skoki narciarskie. 17.01.2024 Puchar Świata w Szczyrku

i

Autor: PAP/Grzegorz Momot

Sport

Puchar Świata w skokach w Szczyrku 2024‬. Zawody odwołano pod koniec pierwszej serii. Wszystko przez wiatr

W środę 17 stycznia w Szczyrku miał się odbyć konkurs indywidualny Pucharu Świata 2024 w skokach narciarskich. Niestety, po starcie 40 zawodników zdecydowano się odwołać zawody z powodu zbyt silnego wiatru.

Szczyrk. Po pierwszej serii odwołano konkurs PŚ 2024 

Stało się to, o czym mówiło się już od kilku godzin. Pod koniec pierwszej serii odwołano zawody Pucharu Świata w Szczyrku. Wszystko z powodu kapryśnej pogody, która mocno wdawała się w znaki zawodnikom. Próbnego koku nie zdążyło oddać 10 skoczków.

Pierwsza seria Pucharu Świata 2024 w skokach narciarskich w Szczyrku: 

Polacy na wysokich lokatach w serii próbnej w Szczyrku

Polacy mogą mieć powody do niezadowolenia. Po raz pierwszy w tym sezonie mieli okazję znaleźć się w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata.

Po starcie 40. zawodników prowadził Dawid Kubacki, który skoczył na 98,5 m i uzyskał 117,2 pkt. Na trzecim miejscu znalazł się Kamil Stoch (99 m i 116 pkt), a Piotr Żyła zajął piątą pozycję (99 m i 113,5 pkt). Paweł Wąsek uplasował się na 9. miejscu (95,5 m i 110,4 pkt), a Aleksander Zniszczoł - na 29. lokacie (91 m i 97,5 pkt).

Mielibyśmy najlepsze miejsca w sezonie, jednak zdrowie zawodników jest najważniejsze. Myślę, że finalnie to dobra decyzja, choć mógłbym się czuć pokrzywdzony - ocenił Dawid Kubacki w rozmowie z PAP.

Najdłuższy skok w pierwszej serii oddał Włoch Andrea Campregher. Skoczył na imponujące 108,5 m, jednak nie ustał próby i otrzymał niskie noty od sędziów.

PolSKI Turniej w Zakopanem

W piątek 19 stycznia PolSKI Turniej zawita do Zakopanego. Na Wielkiej Krokwi odbędą się kwalifikacje, w sobotę konkurs drużynowy, a w niedzielę - indywidualny.