Protest rolników w czeskim Cieszynie. Zablokowany zostanie most graniczny w Boguszowicach

i

Autor: KPP Cieszyn

Wiadomości

Protest rolników w Czeskim Cieszynie. Zablokowany zostanie most graniczny w Boguszowicach

22 lutego po czeskiej stronie Cieszyna odbędzie się protest rolników. Kierujący muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami, gdyż most graniczny w Boguszowicach będzie nieprzejezdny.

Protest rolników w Czeskim Cieszynie

W czwartek, 22 lutego, o godz. 10 ma rozpocząć się protest rolników w Cieszynie, po czeskiej stronie granicy. 

O tej porze wstępnie również jest planowane zamknięcie przejazdu dla wszystkich pojazdów zamierzających przekroczyć granicę w kierunku Czech przez most graniczny w Cieszynie Boguszowicach. Rolników z Czech będą wspierali również polscy rolnicy – informują policjanci. 

Protest, według zapowiedzi, ma potrwać do godz. 13. Tak jak zostało wspomniane: most graniczny w Cieszynie Boguszowicach będzie nieprzejezdny, dlatego też dla pojazdów zostaną wyznaczone objazdy. 

Kierujące samochodami ciężarowymi, którzy mają zamiar przekroczyć granicę, będą musieli skorzystać z przejścia granicznego w Gorzyczkach .Z kolei samochody osobowe będą mogły przekroczyć granicę polsko-czeską w Cieszynie przy ul. Zamkowej ( droga jednokierunkowa w stronę Republiki Czeskiej), na moście przy ul. 3-go Maja czy w Lesznej Górnej, Kaczycach oraz Marklowicach Górnych. 

Wielki quiz wiedzy wiejskiej - sprawdź czy nadajesz się na prawdziwego rolnika!

Pytanie 1 z 10
Na początek ziemniaki: Kiedy przypadają wykopki?
Ziemniaki