Kacper Juroszek

i

Autor: Kacper Kolenda/REPORTER

Sport

Oto następca Kamila Stocha. Skoczek narciarski z Cieszyna ma 22 lata

Jest następca Kamila Stocha! 22-letni skoczek narciarski z Cieszyna to wielki talent. Zdobył pierwsze punkty w Pucharze Świata i chce więcej. "To jest gigantyczny talent. Nie ma drugiego takiego skoczka" - powiedział Thomas Thurnbichler, trener reprezentacji Polski.

Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki to najlepsi polscy skoczkowie narciarscy. Regularnie punktują w zawodach Pucharu Świata i zdobywają trofea Mistrzostw Świata. Czas jest jednak nieubłagany, a oni młodsi nie będą. Najwyższa pora pomyśleć nad odmłodzeniem kadry skoczków. Kibice doceniają sportowe sukcesy najstarszych Kamila i Piotra, jednak z dużymi oczekiwaniami spoglądają na młodszych zawodników, którzy mogliby ich zastąpić.

Następca Kamila Stocha pochodzi z Cieszyna

Kacper Juroszek to ogromny talent w skokach narciarskich. Pochodzący z Cieszyna i reprezentujący AZS AW Katowice zawodnik ma 22 lata i do tej pory występował tylko w Pucharze Kontynentalnym. Pierwsze punkty Pucharu Świata zdobył w zeszłym sezonie na zawodach w rumuńskim Rasnovie. Na swym koncie nie miał do tej pory spektakularnych sukcesów, ale dał się poznać z bardzo dobrej strony w czasie zakończonych w miniony weekend Letnich Mistrzostwach Polski w Wiśle. Do medalu zabrakło niewiele i to przykuło uwagę trenera polskiej kadry Thomasa Thurnbichlera.

Kacper potrafi skakać ekstremalnie dobrze. To jest gigantyczny talent. Nie ma drugiego takiego skoczka jak on pod względem fizyczności. Dysponuje niesamowitą siłą skoku. To były dla niego najlepsze zawody tego lata - mówi trener Thomas Thurnbichler cytowany przez Interię.

Przed Kacprem Juroszkiem bardzo dużo pracy, aby umiejętnościami chociaż zbliżyć się do najlepszych skoczków w Polsce i na świecie. Ale cieszy fakt, że robi stale postępy. Na przykład w czasie letnich zawodów narciarskich widać było problemy ze stabilnością pozycji najazdowej. 

"W Szczyrku wszystkie jego skoki były stabilne, jeśli chodzi o pozycję, dzięki temu mógł wykorzystać siłę swojego skoku" - podsumował Thurnbichler.

Kacper Juroszek w kadrze narodowej

Dzięki swojej pracy, Kacper Juroszek znalazł się w oficjalnym składzie kadry narodowej. Obecnie tworzy ją sześciu zawodników:

Zawodnicy:

  • Dawid Kubacki
  • Kamil Stoch
  • Piotr Żyła
  • Paweł Wąsek
  • Aleksander Zniszczoł
  • Kacper Juroszek

Wkrótce dowiemy się, czy na stałe wywalczy sobie miejsce w reprezentacji. Pierwsze zawody Pucharu Świata w nowym sezonie odbędą się 25 listopada w fińskiej Ruce.