Nie żyje Zbigniew Giełda, wiceprezydent Bielska-Białej za czasów Jacka Krywulta

i

Autor: Zbigniew Giełda, fot. Szymon Gąsowski/Wydział Prasowy UMBB

Bielsko-Biała

Nie żyje Zbigniew Giełda, wiceprezydent Bielska-Białej za czasów Jacka Krywulta

4 kwietnia 2024 roku zmarł Zbigniew Giełda. Miał 71 lat. W latach 2006-2011 był wiceprezydentem miasta Bielsko-Biała. Zajmował się m.in. przygotowaniem terenów pod Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Nie żyje Zbigniew Giełda

Msza pogrzebowa Zbigniewa Giełdy odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 11 w bazylice św. Ludwika Króla i Wniebowstąpienia NMP w przy ul. Panewnickiej 76 w Katowicach. Po mszy urna z prochami zostanie odprowadzona na cmentarz komunalny przy ul. ul. Panewnickiej 45 w Katowicach.

Kim był Zbigniew Giełda? Krótki biogram

Zbigniew Giełda urodził się w 1952 roku w Rudzie Śląskiej. Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Swoje życie zawodowe związał w branżą motoryzacyjną, pracował m.in. w spółce Fiat Auto Poland.

W 2003 roku Zbigniew Giełda został zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Zajął stanowisko naczelnika wydziału strategii i rozwoju gospodarczego. Trzy lata później został zastępcą prezydenta miasta.

Pod jego nadzorem były wydziały: strategii i rozwoju gospodarczego, funduszy europejskich, inwestycji, komunikacji, ewidencji działalności gospodarczej i gospodarki miejskiej. Miał pod sobą również Szpital Ogólny, ZIAD, Miejski Zarząd Dróg, Bielski Fundusz Poręczeń Kredytowych, AQUA S.A., Beskidzki Hurt Towarowy S.A. i ARR S.A.

Jako wiceprezydent Zbigniew Giełda zajmował się m.in. przygotowaniem terenów pod Specjalną Strefę Ekonomiczną. Stanowisko pełnił do 2011 roku. W ostatnim czasie był przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki PEC Wyszków.