Letnie Ogrody Muzyczne

i

Autor: Letnie Ogrody Muzyczne

Muzyka poważna to propozycja dla każdego. Warto się o tym przekonać podczas wyjątkowych koncertów w ramach cyklu Letnie Ogrody Muzyczne

2021-08-05 21:28

Arie z najpopularniejszych oper i operetek zabrzmią w... parku etnograficznym w Ślemieniu i żywieckim zamku

Lehar, Bizet, Rossini czy Mozzart brzmią dla ciebie obco...po tych koncertach zapewne to się zmieni. Cykl Letnie Ogrody Muzyczne, to koncerty, które mają promować muzykę poważną, ale przede wszystkim czynić ją bardziej przystępną. Boimy się przecież tego, czego nie znamy.

- Opera, operetka, muzyka filmowa i muzyka klasyczna - będzie wszystko, czego prawdziwy meloman potrzebuje - zapewnia Iwona Sapeta - śpiewaczka operowa i jednocześnie pomysłodawczyni projektu.

- Szczególnie zapraszamy dzieci - bo dla nich przygotowaliśmy specjalny koncert w niepowtarzalnej scenerii Żywieckiego Parku Etnograficznego - ten już w sobotę o 18.00, po nim muzyczna uczta dla dorosłych - gwarantuje nasza rozmówczyni. W niedzielę natomiast, posłuchać najpiękniejszych arii będzie można na dziedzińcu żywieckiego zamku. To muzyczne spotkanie rozpocznie się już o 17.00. - W czasie pandemii słuchacze niewiele mieli okazji, by na żywo spotkać się z muzykami i móc doświadczyć emocji, które stają się także ich udziałem podczas koncertów - teraz pojawiła się taka możliwość więc... zapraszamy - podsumowuje z uśmiechem Iwona Sapeta.

W czasie koncertu wystąpią Iwona Sapeta - mezzosopran oraz Paweł Janota - baryton, a towarzyszyć im będą, Wiola Jakubiec na skrzypcach oraz Grzegorz Paciecha na fortepianie.

Co warto podkreślić - wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Wydarzenia realizowane są dzięki wsparciu z programu Działaj Lokalnie realizowanego przez Żywiecką Fundację Rozwoju.

Letnie Ogrody Muzyczne
Poradnik Zdrowie: lęk - skąd się bierze?