Policja

i

Autor: Pixabay Zdjęcie poglądowe

Kryminalne

Makabryczne odkrycie w Rudzicy. W zagajniku znaleziono ciało 24-letniego mężczyzny

We wtorek 20 lutego wieczór przy ul. Grabówka w miejscowości Rudzica (gm. Jasienica) dokonano makabrycznego odkrycia. W zagajniku na tyłach posesji znaleziono ciało młodego mężczyzny. Obok leżała broń i list pożegnalny.

Tragedia w Rudzicy. Znaleziono ciało 24-letniego mężczyzny

Służby pracowały na miejscu zdarzenia od północy do wczesnych godzin porannych. Brały w nich udział policja i dyżurny prokurator z Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ. Śledztwo w sprawie śmierci 24-latka prowadzi bielska prokuratura.

Jak podaje portal bbfan.pl, świadkowie twierdzili, że miał ranę postrzałową głowy. Policja jak na razie nie potwierdza informacji o ranie postrzałowej.

"Na ten moment nie ma jednoznacznej przyczyny zgonu. W toku oględzin na miejscu zdarzenia nie udało nam się potwierdzić ran postrzałowych" - powiedział w rozmowie z portalem bielsko.biala.pl Łukasz Zachura, prokurator rejonowy w Prokuraturze Rejonowej Bielsko-Biała Północ.

Przyczyna zgonu będzie znana dopiero po sekcji zwłok. Śledczy na miejscu zdarzenia ujawnili broń oraz list pożegnalny. Postępowanie będzie prowadzone w kierunku doprowadzenia lub pomocy w samobójstwie.

Gdzie szukać pomocy psychologicznej?

Potrzebujesz pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl