kartka dla seniora - finał akcji w Gilowicach

i

Autor: GOK Gilowice

Łzy wzruszenia i serdeczne podziękowania dla autorów kartek-ogromny sukces akcji "Kartka dla seniora" w Gilowicach

2021-01-03 18:47

Aż 182 kartki świąteczne z osobiście wypisanymi życzeniami wykonali mieszkańcy Gminy Gilowice. To efekt akcji "Kartka dla seniora" zorganizowanej wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach, tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecznej i uczniów szkół w Gilowicach i Rychwałdzie. Kartki mieszkańcy dostarczyli do Urzędu Gminy w Gilowicach, a stamtąd posłano je do osób samotnych i seniorów z terenu gminy i tych, którzy obecnie przebywają w ośrodkach opiekuńczych.

   - Własnoręcznie zrobiona kartka, to wspaniały prezent -mówi Gabriela Kolonko dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gilowicach, pomysłodawczyni akcji. Dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej mieliśmy informacje o osobach starszych i samotnych, którym w ten sposób pokazaliśmy, że nie są sami. To ważne w czasach pandemii, a szczególnie w tym wyjątkowym okresie świątecznym. Kartka z własnoręcznie wypisanymi życzeniami sprawiła odbiorcom ogromną radością -dodaje dyrektor GOKu w Gilowicach.

-Ten rok jest szczególnie trudny, dla osób starszych, samotnych, schorowanych. Ograniczenie kontaktów powoduje, że człowiek czuje się jeszcze gorzej. Dlatego posyłając kartki chcieliśmy naszym seniorom powiedzieć, że o nich pamiętamy i ich kochamy - mówi Urszula Miodońska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gilowicach. Kartki zostały wysłane do osób starszych i seniorów z naszej Gminy, a także do osób z naszej miejscowości skierowanych do placówek opiekuńczo-leczniczych i Domów Pomocy Społecznej w: Żywcu, Międzybrodziu Bialskim i miejscowości Lyski w powiecie rybnickim. Polały się łzy wzruszenia-dodaje Urszula Miodońska.(posłuchaj poniżej )

W Gminnym Ośrodku Kultury w Gilowicach sfotografowano wszystkie prace, dzięki temu na stronie GOK-u można podziwiać galerię on-line. W naszej galerii ( poniżej ) również możecie zobaczyć karki świąteczne wykonane przez mieszkańców gminy Gilowice. Zgodnie z zapowiedziami Komisja Konkursowa,  pod okiem Organizatorów wybrała trzy najlepsze kartki bożonarodzeniowe z życzeniami dla Seniorów. Jej autorzy otrzymają specjalne nagrody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom akcji.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Urszula Miodońska kierownik GOPS w Giloiwicach o akcji "kartka dla seniora"
Pandemia nie przeszkodziła morsom w tradycyjnym powitaniu Nowego Roku