Kierowca BMW wjechał z całym pędem na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Było o krok od tragedii

i

Autor: archiwum, Śląska Policja

Wiadomości

Kierowca BMW wjechał z całym pędem na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Było o włos od tragedii

W Wilkowicach mogło dojść do tragicznego wypadku. Wszystko przez 21-letniego kierowcę BMW, który zignorował czerwone światło i z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie. Otrzymał on już mandat i punkty karne.

21-latek brawurowo jechał BMW. O włos od tragedii w Wilkowicach

Brawura i lekceważenie przepisów ruchu drogowego to najprostsza droga to tragedii. O włos od tragedii było w Wilkowicach (pow. bielski). Policjanci otrzymali na skrzynkę "Stop agresji drogowej" nagranie, na którym widać, jak na ul. Wyzwolenia kierowca BMW zlekceważył czerwone światło i z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie. Gdyby nie odpowiednia reakcja innego kierowcy, to zdarzenia mogło zakończyć się tragicznie. 

Zobaczcie sami:

Policjantom z bielskiej komendy szybko udało się ustalić tożsamość kierowcy. Okazało się, że BMW prowadził 21-latek. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a także 15 punktami karnymi. 

Policjanci przypominają, że od początku tego roku na śląskich drogach odnotowano już 126 wypadków. Zginęły 4 osoby, a 44 zostały ranne. Do tych najtragiczniejszych zdarzeń doszło w Wodzisławiu Śląskim i Tychach.