Kalendarz

Kalendarz Strażacki 2024 Już dostępny. Jest ogólnopolskim projektem Kobiety w Straży

Kalendarz Strażacki z kobietami. To już 7. edycja Ogólnopolskiego Projektu Kobiety Straży 2024 oraz kolejny rok, w którym OSP Maków Dolny prezentuje, jak ważną rolę pełnią kobiety w Straży Pożarnej. Zobacz zdjęcia z kalendarza.

Kalendarz strażacki 2024

W sesji do kalendarza strażackiego na 2024 rok wzięło udział dziewięć dziewczyn czynnie uczestniczących w życiu jednostki OSP Maków Dolny w powiecie suskim. Każda jest inna, ale wszystkie łączy wspólny cel - pomoc innym. Część z nich ukończyła już kurs strażaka-ratownika i wyjeżdża do akcji. Reszta niedługo będzie przystępować do kursu, tak aby zwiększyć gotowość bojową całej jednostki. 

Pomysłodawcą projektu jest prezes zarządu OSP Maków Dolny - druh Mateusz Szklarczyk oraz druhny. Pierwsza edycja projektu powstała w 2018 roku i miała wtedy zasięg lokalny, a kolejne już ogólnopolski.

Zdjęcia z kalendarza strażackiego

Zobaczcie w galerii zdjęciowej

Jak kupić kalendarz strażacki?

Coraz więcej pań wstępuje w szeregi służb mundurowych, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa każdego z nas. To nasze babcie, mamy, siostry czy córki często są pierwsze przy zdarzeniu i udzielają pomocy poszkodowanym.

- Chcemy się skupić na propagowaniu idei szkoleń wśród kobiet i zachęcenia ich do wstępowania w szeregi służb mundurowych - informuje prezes zarządu OSP Maków Dolny Mateusz Szklarczyk.

Całość funduszy pozyskanych z rozprowadzania kalendarzy zostanie przeznaczona na doposażenie jednostki w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Kalendarz można nabyć w punktach: * Bistro Bar, ul. Makowska 14, 34-200 Sucha Beskidzka * oraz poprzez serwis allegro

Quiz: Jak dobrze znasz świąteczne potrawy? Prawdziwi smakosze zdobędą 10/10!

Pytanie 1 z 10
Z jakim farszem podaje się tradycyjne wigilijne pierogi?