Chciał zapłacić za zakupy zabawkowym banknotem

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne

Wiadomości

Chciał zapłacić za zakupy zabawkowym banknotem. 19-latek został zatrzymany

Zamierzał oszukać kasjerkę, ta jednak wezwała policjantów. 19-letni mężczyzna został zatrzymany przez cieszyńskich mundurowym po tym, jak za swoje zakupy chciał zapłacić... zabawkowym banknotem 200-złotowym.

Cieszyn: chciał zapłacić fałszywym banknotem. 19-latek szybko "wpadł"

Policjanci z Cieszyna, w ubiegłym tygodniu, otrzymali zgłoszenie dotyczące młodego mężczyzny, który próbował zapłacić za zakupy podejrzanym banknotem.

Okazało się, że 19-latek wręczył kasjerce zabawkowy banknot o nominale 200 złotych. Kobieta była jednak czujna, sprawdziła banknot, a gdy okazało się, że nie jest on prawdziwy, wezwała natychmiast mundurowych. 

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut usiłowania oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Dlaczego mężczyźnie nie przedstawiono zarzutu fałszowania pieniędzy? Jego czyn nie ma nic wspólnego z fałszowaniem pieniędzy, ale z chęcią osiągnięcia korzyści majątkowej. Takie działanie jest oszustwem. Jest to poważne przestępstwo i, co bardzo ważne, nie jest tak zwanym czynem przepołowionym, a więc wartość oszustwa nie ma tu znaczenia dla kwalifikacji czynu – wyjaśniają mundurowi.