Pędził ponad 240 km/h drogą ekspresową z Cieszyna do Bielska-Białej

i

Autor: KMP Cieszyn

Cieszyn

Był szybki, jest wściekły. Sąd ukarał pirata, który pędził 240 km/h po S52 w Cieszynie

Zniecierpliwiony pirat drogowy jechał "na zderzaku" innego samochodu, a gdy w końcu go wyprzedził, zaczął gwałtownie przyśpieszać. W pewnym momencie przekroczył 240 km/h. Za swoje zachowanie musi słono zapłacić.

26-letni pirat drogowy z Cieszyna został ukarany przez sąd

Do zdarzenia doszło 8 października 2023 roku. Tego dnia cieszyńscy policjanci patrolowali odcinek drogi S52 z Cieszyna do Bielska-Białej, gdy nagle ich oczom ukazał się srebrny mercedes. Kierowca niebezpieczne zbliżył się do samochodu z przodu, jadąc niemalże na jego zderzaku. Gdy w końcu go wyprzedził, zaczął gwałtownie przyspieszać.

Pomiar prędkości wykazał, że jechał 197 km/h. Policjanci włączyli sygnały i ruszyli za piratem drogowym. Ten jednak nie chciał się zatrzymać. Wręcz przeciwnie, jechał coraz szybciej. W pewnym momencie przekroczył prędkość 240 km/h.

Na szczęście policjanci dopadli kierowcę na skrzyżowaniu na "wiślance" w Skoczowie, gdzie zatrzymało go czerwone światło. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Cieszynie, który przed kilkoma dniami wydał wyrok. Sąd uznał winę 26-latka i wymierzył mu karę 3 tys. zł grzywny oraz 36 punktów karnych, a także zakazał mu prowadzenia pojazdów przez pół roku.