Bezpieczne wakacje

i

Autor: KPP Żywiec

By dla wszystkich wakacje były bezpieczne. Żywieccy policjanci z wizytą u niepełnosprawnych dzieci

2021-06-18 13:13

Przed nami wakacje. O to aby czas letniego odpoczynku wszystkim uczniom upłynął przyjemnie, ale przede wszystkim bezpiecznie, dbają żywieccy policjanci. Funkcjonariusze odwiedzili podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Żywca -Sporyszu oraz ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 3 w Łodygowicach.

 W czasie spotkania stróże prawa w łatwy i przystępny sposób rozmawiali z uczniami na temat bezpiecznego odpoczynku nad wodą czy w górach, ale też o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w domu i w kontaktach z nieznajomymi.

Część spotkania poświęcili na omówienie najważniejszych zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz najnowszymi zmianami przepisów. W drugiej części spotkań policjanci omówili zagadnienia dotyczące bezpiecznego letniego wypoczynku.

Ze starszymi uczniami poruszono również temat przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy oraz problematykę używek.

W czasie spotkań uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą. Zadawali też pytania dotyczące codziennej pracy stróżów prawa. Na koniec każdy mógł obejrzeć policyjny radiowóz oraz zasiąść za jego kierownicą.  Serca dzieciaków podbił Sznupek,   policyjna maskota, która towarzyszyła mundorowym w trakcie ich wizyty w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 3 w Łodygowicach.( galeria poniżej)

 Zdobyta wiedza, zadowolenie i uśmiechy na twarzach milusińskich   za poświęcony  im czas były  dla policjantów największą nagrodą.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Czerwcowa Masa Krytyczna razem z rolkarzami i użytkownikami hulajnóg elektrycznych!