Pobicie ochroniarza w Galerii Sfera w Bielsku-Białej

i

Autor: redakcja bielsko.biala.pl (printscreen)

Bielsko-Biała

Brutalne pobicie ochroniarza w Galerii Sfera. Nieletni sprawcy trafili przed oblicze sądu

To pokłosie głośnej sprawy z września zeszłego roku, kiedy grupa wściekłych nastolatków rzuciła się z pięściami na dorosłego ochroniarza. Poszło o drobnostkę - mężczyzna poprosił ich, by się rozeszli, bo zakłócali spokój. Niestety, w przeciągu kilku sekund sytuacja eskalowała do granic możliwości.

Dzięki wytężonej pracy bielskich policjantów udało się ustalić sprawców pobicia ochroniarza w Galerii Sfera. Jako, że winowajcy byli nieletni w momencie dokonania czynu, nie odpowiadali za popełnione przestępstwo na zasadach przewidzianych przed kodeks karny. O ich winie i karze decydował wydział rodzinny i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Uznał on, że chłopcy dopuścili się czynu karalnego i zastosował wobec nich środek wychowawczy w postaci zobowiązani do wykonania prac społecznych w określonym wymiarze.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 1 września 2022 roku w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Na mostku łączącym centrum handlowe z terenem w sąsiedztwie DH Klimczok doszło do konfliktu między grupą kilkudziesięciu nastolatków i ochroniarzem. Poprosił, by się rozeszli, bo zakłócają spokój. W odpowiedzi chłopcy rzucili się na niego. Zaczęli wykręcać mu ręce i okładać pięściami.

Kilka godzin później do sieci trafiły nagrania szamotaniny. Widać na nich, jak grupa wściekłych nastolatków okłada samotnego ochroniarza. Dorosły mężczyzna nie miał żadnych szans na obronę przed brutalnym atakiem młodzieży. 

Lubisz się bać? Sprawdź, czy pamiętasz te kultowe horrory! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
To klasyka horroru. Film ten zdobył 5 Oscarów. Anthony Hopkins wciela się w rolę przerażającego Hannibala Lectera. Mowa o:
Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/