Bójka w Bielsku-Białej

i

Autor: Straż Miejska w Bielsku-Białej

Kryminalne

Bójka w Bielsku-Białej. Napastnicy zaatakowali mężczyznę na przystanku autobusowym

2024-05-09 11:43

Wczoraj wieczorem w Bielsku-Białej doszło do bójki z udziałem trzech nietrzeźwych bezdomnych mężczyzn. Zdarzenie zauważył operator miejskiego monitoringu i poinformował służby. Wszyscy trzej trafili do izby wytrzeźwień.

Bójka bezdomnych na przystanku autobusowym w Bielsku-Białej

Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały bójkę na przystanku autobusowym w rejonie ul. Józefa Piłsudskiego w Bielsku-Białej. Dwaj sprawcy podeszli od siedzącego na przystanku mężczyzny i zaatakowali go. Operator miejskiego monitoringu poinformował o zajściu bielskich strażników miejskich.

Do zdarzenia doszło w środę 8 maja ok. godziny 22:00. Sprawcy podeszli od siedzącego na przystanku mężczyzny i zadali mu kilka ciosów w głowę. Zaatakowany mężczyzna przemieścił się na ul. Stanisława Staszica, gdzie agresywni napastnicy przewrócili go i zaczęli kopać.

Zajście zauważył operator miejskiego monitoringu, który zawiadomił strażników miejskich. Po przybyciu na miejsce strażnicy ujęli sprawców pobicia, a poszkodowanemu mężczyźnie udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.

- Na miejsce skierowany został patrol policji. Zastał trzech mężczyzn bezdomnych, nietrzeźwych, którzy wymierzali na własną rękę sprawiedliwość. Mężczyźni zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień. Jak wytrzeźwieją będą ustalane okoliczności zdarzenia - powiedział asp. Przemysław Kozyra, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Jak dodał zastępca oficera prasowego, obrażenia odniesione przez pobitego mężczyznę nie były ciężkie.

Na razie nie są znane okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. Policjanci będą je ustalać, kiedy wszyscy trzej wytrzeźwieją.