Straż pożarna

i

Autor: Shutterstock

Wypadki

Bielsko-Biała. Ktoś rozlał drażniącą substancję w kamienicy. Na miejsce wezwano pluton chemiczny

W czwartek 28 grudnia pod jedną z kamienic przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej przyjechał pluton chemiczny straży pożarnej i policja. Wszystko z powodu drażniącej substancji, którą miał rozlać kurier. Najprawdopodobniej był to kwas masłowy.

Zgłoszenie do dyżurnego bielskiej straży pożarnej wpłynęło po godz. 20. Kilka minut później służby dotarły pod wskazany adres. Wstępne ustalenia wskazują, że substancję rozlał kurier. Był to najprawdopodobniej kwas masłowy. Ma on intensywny, drażniący zapach. Kojarzy się ze zjełczałym masłem, ludzkim potem i wymiotami.

W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Strażacy rozpoczęli działania od ewakuacji ośmiu lokatorów kamienicy. Do budynku weszli w specjalnych ochronnych kombinezonach. Zabezpieczyli butelkę folią i włożyli ją do słoika. Resztę wyzbierali mechanicznie, przweietrzyli klatkę schodową i zaczęli ozonowanie pomieszczeń. Lokatorzy kamienicy mogli wrócić do swoich mieszkań dopiero dzisiaj rano (29.12). W akcji uczestniczyło łącznie pięć zastępów straży pożarnej z JRG1 oraz policja.