Bielskie Pogotowie Ratunkowe przekazało karetkę Ukraińcom

i

Autor: Bielskie Pogotowie Ratunkowe

Bielsko-Biała

Bielskie Pogotowie Ratunkowe przekazało karetkę Ukraińcom

Bielskie Pogotowie Ratunkowe przekazało ośmioletnią karetkę Ukraińcom. Sprawny i gotowy do służby ambulans trafił do szpitala klinicznego w Tarnopolu. To już szósty taki pojazd ofiarowany naszym sąsiadom od początku wojny - poinformował starosta bielski Andrzej Płonka.

Bielskie pogotowie przekazało karetkę Ukrainie

Z prośbą o wsparcie co Bielskiego Pogotowia Ratunkowego zwrócił się metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. Od teraz w szpitalu klinicznym województwa tarnopolskiego będzie pełnić służbę karetka na bazie fiata ducato z 2016 roku.

Był to najstarszy pojazd we flocie Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, na liczniku ma blisko 300 tys. km. To właśnie ze względu na wiek nie spełniał już wymogów NF i nie był w użyciu.

Dlatego też przekazanie ambulansu w żaden sposób nie wpłynie na utrudnienie czy ograniczenie działalności bielskiego pogotowia. Obecnie posiada ono 24 karetki, a wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na dostawę kolejnej.

Cieszymy się, że możemy w taki sposób przyczynić się do poprawy sytuacji medycznej na Ukrainie. Każda karetka to szansa na ratowanie ludzkiego życia - powiedział dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego Wojciech Waligóra.