Bieganie buty

i

Autor: gpointstudio, Freepik

Żywiec

23 PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego. Utrudnienia dla kierowców

W niedzielę 17 marca odbędzie się 23 PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego. W związku z tym wystąpią spore utrudnienia w ruchu drogowym. Żywiecka policja apeluje do kierowców o stosowanie się do poleceń i zachowanie szczególnej ostrożności.

23 PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego. Utrudnienia dla kierowców 

W najbliższą niedzielę 17 marca odbędzie się 23 edycja PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego. Sportowa impreza rozpocznie się o godz. 10 i zakończy o godz. 14. W związku z tym na trasie wokół zbiornika wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym już od godz. 9.

Oto trasa biegu: Żywiec Rynek – ulica Sienkiewicza – ulica Żeromskiego – Aleja Wolności – Rondo im. Tadeusza Jänicha – most na rzece Soła – Rondo im. Michała Caputy – ulica Wesoła (droga wojewódzka numer 945) – ulica Żywiecka (droga wojewódzka numer 945) – Zarzecze ulica Beskidzka (droga powiatowa numer 1406S) – ulica Nad Jeziorem – korona Zapory Tresna ulica Żywiecka (droga wojewódzka numer 948) – ulica Krakowska (droga wojewódzka numer 948 i numer 946) – Rondo im. Michała Jeziorskiego – ulica Sienkiewicza – Żywiec Rynek.

Bieg zostanie przeprowadzony przy ograniczonym ruchu drogowym - za wyjątkiem odcinka od Zapory w Tresnej aż do ulicy Sienkiewicza, gdzie ruch będzie całkowicie zamknięty. W trakcie trwania imprezy kierowcy, którzy będą chieli pokonać ten odcinek, będą kierowani na objazdy. Dlatego też żywiecka policja apeluje do wszystkich kierowców, by stosowali się do znaków drogowych oraz poleceń mundurowych kierujących ruchem. Służby proszą też o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przejazdu po trasie biegu.