Jasienica. Spalony plac zabaw przy ul. Słoneczników

i

Autor: FB Jasienica po godzinach/Urząd Gminy Jasienica

Bielsko-Biała

16-latek i 14-latka podpalili plac zabaw w Jasienicy. Sąd ukarał sprawców

Wielomiesięczne działania policjantów z Bielska-Białej doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawców podpalenia placu zabaw w Jasienicy. To 16-letni chłopiec i 14-letnia dziewczynka. Oboje zostali zobowiązani przez sąd do wykonania prac społecznych na rzecz Urzędu Gminy Jasienica.

Policjanci z komendy w Bielsku-Białej ustalili tożsamość sprawców, którzy 28 sierpnia tego roku podpalili plac zabaw przy ul. Słonecznej w Jasienicy. To było jedno z ulubionych miejsc zabaw dzieci z okolicy, dopóki wandale go doszczętnie zniszczyli. Ogień strawił drewniane i plastikowe konstrukcje, wyposażenie oraz gumowe podłoże. Urząd Gminy w Jasienicy oszacował straty na 35 tys. zł.

Tak wyglądał spalony plac zabaw w Jasienicy: 

Sąd ukarał nieletnich, którzy podpalili plac zabaw w Jasienicy

Okazało się, że za tym haniebnym czynem stała dwójka nieletnich. To 14-letnia dziewczyna i 16-letni chłopiec. Nastolatkowie usłyszeli zarzut niszczenia cudzej rzeczy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego wydział rodzinny Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej zobowiązał ich do wykonania prac społecznych w okresie 4 miesięcy na rzecz Urzędu Gminy Jasienica. Chłopiec musi odpracować 20 godzin, a dziewczynka 15 godzin.