Skoki narciarskie / Kamil Stoch

i

Autor: AKPA

Skoki Narciarskie w Szczyrku

Puchar Świata w Skokach Narciarskich Szczyrk 2024. Program konkursu, terminarz, bilety, transmisja-17-01

12 stycznia rozpoczął się PolSKI Turniej. Za nami trzy dni zmagań w Wiśle, które dla Polaków nie były zbyt pomyślne. Przed nami natomiast Puchar Świata w Szczyrku. Tam nasi skoczkowie będą mieli okazję nadrobić straty. Sprawdź, jak wygląda program startów Pucharu Świata.

Kiedy są skoki narciarskie w Szczyrku? DATA, GODZINA

 W piątek, 12 stycznia rozpoczął się zaliczany do Pucharu Świata w skokach narciarskich PolSKI Turniej. Zmagania w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza trwały trzy dni. W pierwszej edycji konkursy reprezentacje walczą o 50 tysięcy euro dla najlepszej drużyny. W kwalifikacjach i konkursach indywidualnych brane pod uwagę są wyniki dwóch najlepszych zawodników danej narodowości.

Natomiast zawody w Szczyrku rozpoczną się już we wtorek, 16 stycznia. Na ten dzień zaplanowano kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Mają rozpocząć się o godzinie 18:00. W środę odbędzie się konkurs. Początek pierwszej serii zaplanowano na godzinę 17:30.

Puchar Świata w Szczyrku 2024 TERMINARZ

Wtorek, 16.01.2024 r.

  • 12:00 – Odprawa techniczna,
  • 16:00 – Oficjalny trening,
  • 18:00 – Kwalifikacje.

Środa, 17.01.2024 r.

  • 16:30 – Seria próbna,
  • 17:30 – Pierwsza seria konkursowa.

Gdzie kupić bilety na skoki w Szczyrku?

Bilety na kwalifikacje i konkurs indywidualny w Szczyrku są o dziwno nadal dostępne. Wejściówki na Puchar Świata w Szczyrku można zakupić na stronie eBilet.pl. Bilety na kwalifikacje na  Kompleksie Skoczni Narciarskich Skalite kosztują 53,50 złotych.

Natomiast konkurs indywidualny jest nieco droższy. Ceny wejściówek rozpoczynają się od 149 złotych (za miejsce stojące). Natomiast za miejsce siedzące należy zapłacić od 266 złotych.

Skoki w Szczyrku 2024 gdzie oglądać?

Zawody, które odbędą się w dniach 16-17 stycznia będzie można obejrzeć w Telewizji Polskiej. Transmisje ze Szczyrku we wtorek i środę będą nadawane w TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV.

Natomiast w TVP Sport i internecie będzie można zobaczyć próby skoków oddawane w treningach i serii próbnej.