Puchar Świata w Wiśle. Żyła i Kubacki dopiero na szóstym miejscu w konkursie duetów

Autor: Photo Art Service

Skoki narciarskie

Za nami konkurs duetów na skoczni w Wiśle w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wygrali Słoweńcy, Piotr Żyła i Dawid Kubacki zajęli natomiast szóste miejsce.

Konkurs duetów w Wiśle. Triumfują Słoweńcy, Polacy dopiero na szóstym miejscu

Trwa Puchar Świata w Wiśle. Piątek stał pod znakiem sesji treningowych, a także kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego. Z kolei w sobotę, 12 stycznia, rozegrany został konkurs duetów, w którym udział wzięło 13 reprezentacji. Konkurs był podzielony na trzy rundy.

Awans do drugiej serii wywalczyło 12 najlepszych zespołów, a w finałowej odsłonie wystąpiła natomiast czołowa ósemka.

Polski duet - Piotr Żyła i Dawid Kubacki - zajął szóste miejsce. Nasi zawodnicy łącznie uzyskali notę 630,8.

Tak skakali nasi zawodnicy:

• Piotr Żyła - 129,5 m, 117 m i 106,5 m
  • Dawid Kubacki - 123 m, 120 m, 120,5 m

W sobotę triumfowała ekipa ze Słowenii (753,5). Na podium znaleźli się także Austriacy (711,0) oraz Niemcy (709,0).

Ponadto warto zaznaczyć, że w trakcie zawodów ustanowiony został nowy rekord obiektu w Wiśle. Andreas Wellinger skoczył aż 144,5 metra.

Na pewno chcielibyśmy mieć duży lepszy wynik w tym dzisiejszym konkursie. Patrząc na to, jak skakaliśmy wcześniej, słyszałem od dziennikarzy, że koło szóstego miejsca właśnie powinniśmy skończyć. Wolę się jednak skupiać na swoich skokach. To jest dla mnie istotne. Cieszy mnie to, że moje trzy skoki były naprawdę całkiem dobre – powiedział nam Dawid Kubacki.

Źle skakałem. W serii próbnej okej, w pierwszej też, a później nie poszło tak, jak miało pójść – dodał natomiast Piotr Żyła.

Przypomnijmy, że konkurs duetów po raz pierwszy odbył się w sezonie 2022/23. W amerykańskim Lake Placid wygrali wówczas Żyła i Kubacki.