Kolejka linowa na Czantorię

i

Autor: Andrzej Zbraniecki/East News

Koniec zimy

Przeglądy techniczne kolejek linowych w Beskidach. W tych terminach są nieczynne

W Beskidach rozpoczęły się wiosenne przeglądy kolejek linowych. To znak, że na powrót zimy nie ma co liczyć i trzeba się przygotować na zwiększony ruch turystów, którzy chcą zdobywać szczyty kolejkami krzesełkowymi lub gondolowymi.

Rozpoczyna się sezon wiosennych przeglądów technicznych kolei linowych w Beskidach. Z informacji właścicieli wynika, że w dni robocze turyści nie wyjadą już „kanapami” na Czantorię w Ustroniu. W poniedziałek zatrzymałą się kolej linowo-terenowa na Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Górskich kolejek linowych jest jednak znacznie więcej.

Poniżej podajemy wykaz terminów przeglądów technicznych kolejek linowych w Beskidach. 

Kolejki linowe w Beskidach nieczynne z powodu przeglądów

W tych dniach korzystanie z kolejek będzie niemożliwe:

  • Wyciąg na Czantorię od 4 marca jest okresowo nieczynny dla turystów. Do 5 kwietnia turyści mogą tam wjechać jedynie w soboty i niedziele. Wyjątkiem będzie Wielkanocny Poniedziałek. Wyciąg ma tego dnia pracować od 8:30 do 16:30. 
  • Kolej linowo-terenowa na Żar w Międzybrodziu Żywieckim jest nieczynna od 18 marca. Tutaj przegląd potrwa do 29 marca. Czas zamknięcia będzie również okazją do remontu rowerowych tras zjazdowych.
  • Wyciąg na Mosorny Groń w Zawoi będzie nieczynny dla turystów od 2 do 26 kwietnia.
  • Przegląd kolei gondolowej na Halę Skrzyczeńską w Szczyrku rozpoczyna się 2 kwietnia. Pracę mają potrwać do 27 kwietnia.
  • Przegląd kolei gondolowej na Szyndzielni rozpoczyna się 2 kwietnia. Prace potrwają do 26 kwietnia.
  • Wyciąg kanapowy na Dębowiec nieczynny będzie dla turystów od 2 kwietnia do końca kwietnia. 

Zadaniem konserwatorów będzie przede wszystkim sprawdzenie stanu części ruchomych kolejek, gondoli lub krzesełek, a także łożysk i podpór. Specjaliści prześwietlą też liny nośne i wymienią zużyte części.

Najlepsze miejsca na wycieczki w Beskidach

Zobacz zdjęcia