Weekend w Beskidach. TOP 10 wycieczek w woj. śląskim
Hrobacza Łąka z Bielska-Białej
Trasa prowadzi np. z Bielska-Białej czerwonym szlakiem wprost do schroniska z pysznym jedzeniem i gorącymi napojami. Na górze jest metalowy krzyż i platforma widokowa z pięknymi krajobrazami na Bielsko i Kozy. To propozycja krótkiej i przyjemnej wędrówki, która nie wyniesie więcej, niż ok. 2 h w jedną stronę. Hrobacza Łąka wznosi się na wysokości 828 m n.p.m. Schodząc żółtym szlakiem można przejść przez kamieniołom Kozy, czarujący zarówno wielkością odsłonięć skalnych, bogactwem flory i fauny, jak i niewielkim, urokliwym stawem.
foto: slaskie.travel.pl
Ustroń - Park Leśnych Niespodzianek
To przede wszystkim propozycja dla całych rodzin z dziećmi. Zwierzęta leśne, miejsca widokowe, aleja bajkowa, sowiarnia, sokolarnia – to nie jedyne atrakcje. Jest też miejsce na grilla – trzeba je wcześniej zarezerwować.
foto: Informator turystyczny - Ustroń
Skrzyczne – Malinowska Skała
Łatwa i widokowa trasa grzbietem ze Skrzycznego na Malinowską Skałę to propozycja dostępna dla wszystkich, także rodzin z małymi dziećmi i początkujących wędrowców. Na Skrzyczne (1257 m n.p.m., najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego) można wjechać kolejką lub przejść ze Szczyrku lub z Lipowej (np. niebieskim szlakiem). A stamtąd udać się na malowniczą wychodnię skalną z licznymi jamami i półkami skalnymi. Powrót tą samą drogą na Skrzyczne to około 1, 5 h. Ale można zejść też jednym ze szlaków w stronę Szczyrku lub Wisły.
foto: slaskie.travel.pl
Ochodzita w Koniakowie
To jedna z najpiękniejszych, beskidzkich panoram. Szlak zaczyna się przy Karczmie Ochodzita w Koniakowie. Dotarcie na szczyt zajmuje około 15 minut. Na górze jest ławeczka i widok na Tatry. Wysokość – około 895 m n.p.m.
foto: slaskie.travel.pl
Cieszyn i Góra Zamkowa
Odrestaurowaną wieżę uznano za symbol Cieszyna i świadectwo jego piastowskiej przeszłości. Z udostępnionego do zwiedzania obiektu rozpościera się panorama miasta oraz Beskidów. Sam Cieszyn także jest miasteczkiem wartym wizyty, z zabytkowym rynkiem, zamkiem w Dzięgielowie czy Parkiem Mieszka I. Bogata historia i mnóstwo atrakcji.
foto: slaskie.travel.pl
Szczyrk - Klimczok
Najkrótszy szlak prowadzi ze Szczyrku (1 h i 40 min ). Klimczok mierzy 1117 m n.p.m. a z góry widać Beskidy i Tatry. Na szczycie znajduje się Chatka na Klimczoku, a jej główną atrakcją jest spora kolekcja kamieni przywiezionych z różnych szczytów Polski oraz całego świata.
foto: Schronisko Klimczok - Facebook
Trzy Kopce Wiślańskie z Brennej
Krótki i prosty szlak, idealny dla rodzin z dziećmi prowadzi z Brennej. Zielonym szlakiem to około 1 h i 15 min. Na górze (810 m n.p.m.) czekają nas piękne, beskidzkie widoki i schronisko Telesforówka z pysznym, swojskim jadłem.
foto: Schronisko Telesforówka - Facebook
Wisła – Barania Góra
Beskidzkie ścieżki, Czarna Wisełka i malownicze widoki na szczycie. Wycieczka z Wisły-Czarnej na Baranią Górę (1220 m n.p.m.), drugi co do wysokości szczyt w Beskidzie Śląskim, jest bardziej wymagająca, ale warta, by wziąć ją pod uwagę, planując weekend. Droga na szczyt niebieskim szlakiem przez Dolinę Białej Wisełki zajmuje około 3 h.
foto: slaskie.travel.pl
Ustroń - Wielka Czantoria
Wielka Czantoria to świetny sposób zarówno na dłuższą wycieczkę jak i krótki spacer całą rodziną. Na szczyt prowadzi wiele szlaków. Z Ustronia Polany to około 2 h pieszo. Można też wjechać kolejką. Uwagę oprócz widoków przykuwają Karczma Koliba i czeskie schronisko Chata na Czantorii. Na Czantorii są wieża widokowa, letni tor saneczkowy, górska plaża, a nawet sokolarnia. Atrakcji nie brakuje.
foto: slaskie.travel.pl
Góra Żar
Szczyt wznoszący się na 761 m n.p.m. w Beskidzie Małym. Można wjechać na niego kolejką lub wejść szlakiem z Międzybrodzia Żywieckiego czy z Porąbki, co zajmuje w dwie strony około 7 h. Na górze jest restauracja z pięknymi widokami, tor saneczkowy, lunety widokowe, trasy rowerowe, budka z goframi i lodami, oferowane są loty paralotnią, a także szybowcem.
foto: slaskie.travel.pl
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...