Pożar kotłowni w powiecie żywieckim

i

Autor: OSP Sopotnia Mała

Pożar

Pożar kotłowni w budynku na terenie powiatu żywieckiego. Lądował śmigłowiec LPR

W miejscowości Sopotnia Mała doszło do pożaru kotłowni w budynku jednorodzinnym. Na miejsce zadysponowano służby. Opieki medycznej wymagało pięć osób. Najciężej ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Pożar w powiecie żywieckim. Lądował śmigłowiec LPR

W piątek, 2 lutego po godzinie 7.00 służby otrzymały wezwanie dotyczące pożaru kotłowni, który wybuchł w jednym z budynków jednorodzinnych we wsi Sopotnia Mała. Na miejsce zadysponowano początkowo dwa zastępy straży pożarnej. Jednak po zapoznaniu się z sytuacją, wezwano dodatkowe zastępy.

Ogniem zajęte były pomieszczenia kotłowni i podpiwniczenia, a wnętrze budynku było zadymione. Opieki medycznej wymagała cała rodzina - 5 osób. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Największych obrażeń doznał mężczyzna, który przebywał w kotłowni. Został on przetransportowany śmigłowiec do okolicznego szpitala.

Działania służb zostały zakończone przed godziną 11.00. W działaniach brały udział: OSP KSRG Sopotnia Mała, OSP Jeleśnia KSRG, JRG PSP Żywiec oraz zastępy Komendy Powiatowej PSP w Żywcu. Ponadto na miejscu zjawiły się trzy karetki pogotowia oraz policja.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru kotłowni. Zdjęcia z budynku objętego pożarem można zobaczyć w galerii poniżej.