Szczepimy się ... na rynku

i

Autor: pixabay

Miasto zaprasza na szczepienie ... na rynek. Weź ze sobą dowód osobisty i zaszczep się. Będzie do tego okazja już w najbliższą sobotę

2021-06-23 22:23

Już 26 czerwca na żywieckim rynku odbędzie się akcja szczepień, którą organizują Miasto Żywiec, Śląski Urząd Wojewódzki i Szpital MSWiA w Katowicach

- Warto przyjść w tę sobotę i po prostu zaszczepić się - do udziału w akcji zaprasza rzecznik żywieckiego ratusza – Mariusz Hujdus. - W sobotę będzie możliwość zaszczepienia się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Punkt będzie otarty od 10.00 do 18.00 – wyjaśnia.

- Akcja jest bardzo potrzebna, ponieważ w naszym regionie wciąż zaszczepiło się niecałe 30 procent osób, które przewidziane są do podania szczepionki – przyznaje nasz rozmówca. - Co istotne, szczepienie na rynku jest otwarte, dlatego zaszczepić będą mogli się nie tylko mieszkańcy naszego terenu, ale także turyści, którzy akurat będą u nas gościć. Warto skorzystać z tej okazji i zaszczepić się, jeśli nie ze względu na zdrowie, to dla świętego spokoju podczas wakacyjnych podróży.

Przypominamy też, że  w przypadku dzieci w wieku 12–15 lat osoby zainteresowane szczepieniem dzieci w Punktach Szczepień Masowych (Lipowa, Łękawica, Węgierska-Górka, Jeleśnia) po kontakcie e-mailowym ze szpitalem Żywiec otrzymają informację o dacie szczepienia, które odbędzie się w Szpitalu Żywiec ul. Pola Lisickich 80.

Zaproszenie na szczepienie
Zostawił portfel na dachu auta. Sześć tysięcy rozsypało się na drodze!