Majówka w Beskidach 2024. Zajętych jest już ponad 90 procent miejsc!

i

Autor: slaskie.travel.pl

Majówka 2024

Majówka w Beskidach? Zajętych jest już ponad 90 procent miejsc! CENY za noclegi, ATRAKCJE

2024-04-25 9:58

Beskidy są w tym roku wyjątkowo oblegane. Jak podają urzędy miast, na tegoroczną majówkę zarezerwowanych jest już nawet ponad 90 procent miejsc noclegowych. Jeśli chcemy jeszcze jakieś „złapać", warto się pospieszyć. Zobacz, jakie atrakcje przygotowały Wisła i Szczyrk oraz ile trzeba zapłacić za noclegi.

Beskidy w majówkę 2024 - szykują się tłumy!

Długi weekend majowy w tym roku potrwa wyjątkowo długo, bo aż pięć dni. Bo sporo osób w pracy wzięło również teoretycznie roboczy dzień 2 maja. Plany już większość ma, ale są i tacy, którzy na ostatnią chwilę zastanawiają się, co robić - czy zostać na miejscu, czy gdzieś może wyjechać. 

W Beskidach jest fala rezerwacji noclegowych - to jedno z najpopularniejszych miejsc do wypoczynku z przyjaciółmi czy całymi rodzinami. Wynajmujący kwatery czy domki zacierają ręce z zadowolenia, a turyści łapią co lepsze okazje. 

Wisła i Szczyrk - jakie atrakcje? Ile zapłacimy za noclegi?

Warto jednak się pospieszyć z decyzją, bo - jak podają urzędy miast - zarezerwowanych jest już w niektórych obiektach ponad 90 procent miejsc - np. w perle Beskidów - Wiśle. I nic dziwnego - czeka tam na turystów sporo atrakcji, a wśród nich wycieczki w góry z przewodnikiem, ognisko, koncerty, spektakle dla dzieci, jarmark i wiele innych. 

Z kolei w Szczyrku, 1 maja w ośrodku Szczyrk Mountain Resort mają zostać otwarte górskie trasy rowerowe. Wśród atrakcji także Festiwal Słodkości i Smaku na placu św. Jakuba, warsztaty w Przestrzeni Twórczej BeskidartS oraz Art Cafe i muzyka góralska na żywo. 

Cztery noclegi w Beskidach dla rodziny z dzieckiem, w zależności od standardu i lokalizacji, to w tym roku wydatek od około 1,3 tys. zł do 5 tys. zł.

Góry - najpopularniejszy kierunek planowanych, majówkowych wyjazdów 

Polska Organizacja Turystyczna przeprowadziła badania dotyczące tego, co Polacy planują robić w majówkę 2024. 

Wyjazd zadeklarowało 43 procent. Co czwarty respondent deklaruje, że majówkę spędzi na wyjeździe krajowym, 39 procent wskazało, że celem jest wypoczynek i relaks, 21 proc. wskazało wycieczki piesze i spacery. W góry wybiera się 34 proc. wyjeżdżających - to najpopularniejszy kierunek. Do miast, nad morze czy w inne miejsca planuje pojechać 20 proc. ankietowanych.

Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej przez ARC Rynek i Opinia metodą CAWI na reprezentatywnych próbach 1000 osób oraz 1000 osób, które w tym roku planują wyjechać na majówkę.

Kochasz góry? Sprawdź, ile o nich wiesz. Tylko ekspert rozwiąże ten quiz

Pytanie 1 z 8
Dokładnie nie wiadomo kiedy pierwszy raz zdobyto Mount Everest, ale przypuszcza się, że w…