Tym razem lodowiska nie będzie

i

Autor: FB Antoni Szlagor

Lodowiska nie będzie. W tym roku w Żywcu nie zostanie uruchomione sztuczne lodowisko

2020-11-13 19:53

Sytuacja epidemiczna jest tak dynamiczna, że nie da się przewidzieć co będzie za tydzień, dwa - nie będziemy ryzykować - przyznaje Antoni Szlagor

Uruchomienie lodowiska wiąże się ze sporymi kosztami - tłumaczy burmistrz. - Mamy świadomość, że nie wiemy - po pierwsze jak będzie kształtować się ilość zakażeń, a po drugie - jakie będą z tego wynikać ograniczenia. Kuriozalną byłaby sytuacja, gdyby lodowisko powstało i musiałoby być zamknięte - dodaje.

Zdaniem Antoniego Szlagora trudną sytuację, w której się znaleźliśmy muszą zrozumieć wszyscy, także i ci, którzy tęsknią za odrobiną szaleństwa na tafli lodu. - Musimy dmuchać na zimne, dosłownie - dodaje nasz rozmówca. - Na lodowisku również stykają się jego użytkownicy, trudno przecież zachować na nim dystans, a trzeba pamiętać, że od kilku lat ta właśnie forma zimowej rozrywki cieszyła się ogromnym powodzeniem - podsumowuje.

Sporo działań wdrożyliśmy - choćby w urzędzie miejskim i jego jednostkach, by ograniczyć niebezpieczeństwo ewentualnych zakażeń, więc musimy być konsekwentni… niestety, ale sztucznego lodowiska w tym roku, w Żywcu nie będzie - kwituje burmistrz.

Kto tęskni za łyżwami, może skorzystać z lodowiska uruchomionego niedawno w Bielsku-Białej w Parku Słowackiego. Pamiętajcie jednak - uważajcie na siebie i trzymajcie dystans!

Lodowiska nie będzie. To już pewne
Światowy Dzień Cukrzycy