Gmina rozdaje darmowe maseczki

i

Autor: UG Łodygowice

Do gminy po maseczki. Urząd Gminy w Łodygowicach ma do rozdania 1200 darmowych maseczek

2021-02-07 11:08

Gmina rozdaje maseczki. W Łodygowicach, każdy, kto pojawi się w urzędzie może otrzymać nawet pięć sztuk - tych niezbędnych ostatnio elementów wyposażenia

Nie jest to pierwsza akcja dystrybucji maseczek wśród mieszkańców. - Na początku pandemii gmina dostarczała maseczki bezpośrednio do domów seniorów - wyjaśnia sekretarz gminy - Marta Stanowska.

- Ponieważ dokupiliśmy z czasem kolejne partie maseczek, postanowiliśmy - korzystając z naszych zasobów - że dla tych mieszkańców, którzy przyjdą do urzędu załatwiać sprawy - będziemy mieć do dyspozycji takie maseczki. Co ważne, każdy kto pojawi się w Urzędzie Gminy może otrzymać bezpłatnie nawet pięć sztuk - dodaje nasza rozmówczyni.

Maseczki dostępne w gminie to podobnie jak w pierwszej edycji akcji - bawełniane maseczki, które można wyprać i używać wielokrotnie.

- Są to maseczki wielokrotnego użytku z grubej bawełny z dołączonym do nich filtrem, sądzę, że dla naszego bezpieczeństwa jeszcze jakiś czas będziemy z ich korzystać - podsumowuje pani sekretarz.

Każda osoba, która zgłosi się do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie będzie mogła otrzymać do 5 sztuk. Do rozdania gmina ma ponad 1200 maseczek. Do odbioru maseczek uprawnieni są wyłącznie zameldowani mieszkańcy gminy Łodygowice.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Urząd rozdaje maseczki - mówi Marta Stanowska - sekretarz gminy Łodygowice
Przez Covid nie mają na remont oddziału dziecięcego, potrzebują wsparcia!