Niecodzienny festiwal

i

Autor: materiały organizatora

Coś więcej niż festiwal! Już po raz szósty wystartował Festiwal Kolędowy im. Łukasza - ,,Niecodzienne Koncerty Kolęd”, czyli festiwal kolędowy im. Łukasza Ząbka

2022-01-04 16:26

Mazańcowice, Leśna, Czernichów, a także Bielsko-Biała, Rychwałd a nawet Bytom… to miejsca, gdzie uczestniczyć będziecie mogli w Niecodziennych Koncertach Kolęd - czyli wydarzeń w ramach festiwalu kolędowego im. Łukasza Ząbka. Pierwszy koncert za nami.

- Chcemy na nowo - po rocznej przerwie spowodowanej pandemią - przekazywać dobrą nowinę o narodzinach Dzieciątka. Koncertujemy w każdą niedzielę stycznia 2022 roku - Kogo usłyszymy podczas tegorocznej edycji - zapowiada Sebastian Niemczycki - organizator wydarzenia.

- Wracamy do pierwowzoru i do orkiestry kameralnej Beskid SoundProject znowu dołącza chór oraz utalentowani soliści - dodaje nasz rozmówca. - A jeśli wszystko się uda - 16 stycznia w Bielsku-Białej wystąpi doskonale znany Andrzej Lampert - zapowiada.

Na scenie zobaczycie blisko 50 młodych artystów, którzy angażują się w projekt jako wolontariusze. Od roku festiwal nosi imię Łukasza Ząbka - młodego kontrabasisty zespołu, który po długiej chorobie zmarł w czerwcu 2020 roku.

- W tym naszym projekcie cząstka Łukasza jest obecna, bo zwyczajnie czujemy jego pomoc. Nieraz, kiedy wszystko się wali… jakoś udaje nam się wszystko poskładać - przyznaje z namysłem młody dyrygent Sebastian Niemczycki.

Wszystkie koncerty są zupełnie bezpłatne. Jeśli zechcecie wesprzeć ten muzyczny projekt - będzie do tego okazja po każdym z koncertów. Jak zapewniają organizatorzy - wydarzenie odbędzie się zgodnie z obostrzeniami epidemiologicznymi.

Gdzie najbliższe koncerty?

6.01 - LEŚNA k. Żywca - Kościół św. Michała Archanioła, godz. 18:30

9.01 - CZERNICHÓW - Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, godz. 18:00

16.01 - BIELSKO-BIAŁA - Kościół św. Andrzeja Boboli i św. Wincentego Pallottiego godz. 19:00

23.01 - BYTOM - Kościół Chrystusa Króla, godz. 17:00

30.01 - RYCHWAŁD - Bazylika mniejsza św. Mikołaja i Sanktuarium Matki Boskiej Rychwałdzkiej (oo. franciszkanie), godz. 18:00

Niecodzienne Koncerty Kolęd im. Łukasza Ząbka
W formie 24: trendy dietetyczne