policja

i

Autor: KPP Żywiec

Żywiecka policja ostrzega kierowców. Trudne warunki na drogach, dochodzi do bardzo ciężkich wypadków

2021-03-16 18:34

Opady deszczu, śniegu, marznąca mżawka to nieodłączne elementy zimowej aury. Zmienne warunki atmosferyczne w połączeniu z drogową brawurą mogą przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków. Dlatego apelujemy do kierowców o odpowiedzialne zachowania na drodze, bowiem w ostatnich dniach, na terenie powiatu, doszło do kilku poważnych zdarzeń drogowych.

 W  wyniku wczorajszego wypadku, jeden z kierowców, został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala. Do zdarzenia doszło około 14.20 w Ślemieniu na ul. Zakopiańskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, 22-letnia mieszkanka Krakowa, kierując fiatem ducato, z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym prawidłowo renault, którym kierował 29-latek. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego został przetransportowany do szpitala. Jak ustalili policjanci kierujący byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania.

Brawura, nieprzestrzeganie przepisów drogowych, przecenianie swoich możliwości, a przede wszystkim niedostosowanie do panujących warunków na drogach, to najczęstrze przyczyny wypadków drogowych.

W czasie zimy warunki na drodze mogą być bardzo nieprzewidywalne i niebezpieczne. Częste opady deszczu, śniegu czy marznąca mżawka powodują, że jezdnia bywa mokra i śliska, a droga hamowania zdecydowanie się wydłuża dlatego  żywieccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

19-latek sterroryzował bar z kebabem. Wbił nóż w blat stołu [WIDEO]