Żywiecczyzna solidarna z Ukrainą. Wiec poparcia dla walczących o swoją ojczyznę

2022-03-07 17:28

Sporo osób pojawiło się na niedzielnym wiecu poparcia dla walczącej Ukrainy. Były przemówienia przedstawicieli rządu i sejmu oraz władz samorządowych, ale i sporo słów otuchy dla walczących sąsiadów

- Jest zimno, ale przyszłam tu, by się z solidaryzować z Ukrainą - przyznała jedna z uczestniczek spotkania. - Mam nadzieję, że uda się jakoś rozwiązać ten konflikt. Myślę, że takie gesty jak choćby ten wiec, to dla Ukraińców spore wsparcie - dodała.

- Jak mogłoby mnie tu nie być? W mojej rodzinie już mieszka jedna pani z piętnastoletnią córką, widzimy że to bardzo wystraszone i zagubione osoby - serce pęka… - dodała kolejna z uczestniczek spotkania na rynku.

Za pomoc okazaną swoim rodakom w Żywcu dziękowała pochodząca ze Lwowa Halina Biereza, która dziś sama pomaga w punkcie informacji zorganizowanym w żywieckim urzędzie miejskim.

- Polacy, dziękujemy wam, że otworzyliście nam wasze rodziny i serca. Nigdy tego nie zapomnimy, jak wy byliście z nami. Dziękujemy za waszą Solidarność. Mam nadzieję, że nadal będziecie pomagać nam Ukraińcom - kobietom i dzieciom, ale i ludziom starszym, którzy tej pomocy potrzebują - mówiła na wiecu Halina Biereza, która przyjechała ze Lwowa.

Punkt informacyjny w urzędzie miejskim czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16.00. Później działa też telefon alarmowy 668 108 121.

Wszystkie firmy, instytucje oraz osoby prywatne chcące wspomóc finansowo miasto Żywiec w zakresie pomocy dla uchodźców proszone są o przelewanie środków na nr konta: 49 1240 4142 1111 0000 4829 9240, Bank PEKAO S.A., z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

Ukraina dziękuje za okazane serce
Janina Ochojska: Ta wojna to będzie długi marsz [Super Raport]