Strefy płatnego parkowania niebawem

i

Autor: pixabay

Żywiec przygotowuje się do wprowadzenia stref płatnego parkowania

2021-06-04 21:25

Chodzi przede wszystkim o usprawnienie ruchu w centrum miasta – zapewnia burmistrz

Żywiec przygotowuje się do wprowadzenia stref płatnego parkowania. Chodzi o upłynnienie ruchu – przyznaje burmistrz Antoni Szlagor.

To podstawowa sprawa, w jaki sposób ma funkcjonować działalność gospodarcza, jak mają działać małe sklepiki, jeśli chcielibyśmy nawet do nich podjechać, nie ma gdzie zostawić samochodu – pyta retorycznie burmistrz. - Chodzi o to, by każdy kto chce iść do jakiegoś sklepiku na przykład na ulicy Kościuszki czy Batorego – zapłacił określoną opłatę i zostawił swobodnie swoje auto.

Wprowadzenie tego rozwiązania będzie oznaczało znaczne powiększenie dotychczasowych stref z płatnym parkowaniem w mieście.

Mamy już oznakowanie zrobione, energetyka zrobiła już także punkty zasilania, natomiast my będziemy teraz ogłaszali przetarg na parkomaty. Chcemy, by te obsługiwały zarówno monety jak i karty bankomatowe, być może w przyszłości aplikacje – zapowiada.

Burmistrz dodaje, że planowane są także ulgi dla mieszkańców miasta oraz wprowadzenie abonamentów. Wstępnie strefy płatnego parkowania mają zacząć obowiązywać w Żywcu od września.

Strefy płatnego parkowania w Żywcu
Czy jedzenie truje? "Testery żywności" nie zdały testu. Mamy wyniki z laboratorium. Będziecie w szoku. Próba Federa