Krewniacy czekają

i

Autor: FB HDK PCK KREWNIAK

Znowu poleje się krew! Niedzielna kcja w Łodygowicach

2020-12-18 10:25

„Podaruj krew na święta” - tak do oddawania krwi dla potrzebujących zaprasza KREWNIAK czyli najmłodszy z klubów HDK PCK działający przy OSP w Łodygowicach

- Akcja już w najbliższą niedzielę - mówi Jakub Kubica - prezes klubu. - Czekamy na was już od 9.00 do 13.00. Nasi sponsorzy zadbali o to, by żaden krwiodawca nie odszedł z pustymi rękami. Chcemy przecież, by każdy kto oddaje krew czuł się wyjątkowo - dodaje.

- Trzeba pamiętać, że ludzie życie ratują nie tylko strażacy czy medycy, każdy z nas może uratować czyjeś życie, dając cząstkę siebie i dzieląc się krwią - wyjaśnia.

Choć klub powstał niedawno, bo zaledwie w październiku - jako szósty na Żywiecczyźnie - gmina ma wieloletnie tradycje honorowego krwiodawstwa.

-Od lat bardzo dobrze funkcjonowało oddawanie krwi w Łodygowicach. Zawsze chętnie stawiali się strażacy ochotnicy, ale nigdy nie brakowało też mieszkańców. Więc pomysł powstania klubu zrodził się już dobre kilka lat temu, jednak dopiero ten rok okazał się przełomowy - dodaje Jakub Kubica. - Staramy się dać z siebie wszystko, by krwi płynącej od dawców w Łodygowicach nigdy nie zabrakło - kwituje.

Warto dodać, że nie mniej potrzebne od krwi, jest obecnie osocze ozdrowieńców. Dlatego krwiodawcy z Łodygowic zachęcają osoby, które przechorowały już Covid-19, by oddały w najbliższym punkcie. Dla mieszkańców Żywiecczyzny, najbliższy taki punkt mieści się w bielskim Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy ul. Wyspiańskiego 21.

Organizatorzy niedzielnej akcji zapewniają - możecie czuć się bezpieczni - w tym trudnym czasie pandemii zadbamy o wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa sanitarnego. Nie zapomnijcie o maseczkach i dowodzie osobistym!

Jak zapowiadają łodygowiccy honorowi krwiodawcy - plany na nowy rok są ambitne. Już myślą o kolejnej akcji w lutym. Pamiętajcie - jedna osoba, która kilka razy w roku odda krew może pomóc nawet 24 chorym. To najlepszy prezent na święta…

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Niech poleje się krew...
"Niech poleje się krew"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE