Szansa na finansowe wsparcie zabłockich pomysłów

i

Autor: ŻFR

Zmień przestrzeń w Zabłociu - rusza kolejny konkurs grantowy. To kolejne działanie w ramach PAL-u czyli Programu Aktywności Lokalnej

2022-02-01 21:34

Wnioski można składać do 2 marca - jeśli masz obawy czy sobie poradzisz - wpadaj na warsztaty z pisania wniosków

Rusza druga edycja konkursu grantowego, który ma pomóc zmienić przestrzeń Zabłocia. Od 1 lutego do 2 marca można składać wnioski w konkursie na mini granty „Zmień przestrzeń w Zabłociu” - wyjaśnia Anna Jafernik z Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

- Zapraszamy wszystkich, którzy czują, że chcą coś zmienić w Zabłociu. Nawet jeśli nie mają własnej ekipy, z którą mogliby zadziałać - my chętnie podpowiemy. Wniosek jest krótki i dość prosty, a dodatkowo służymy pomocą merytoryczną - zaprasza.

Każda grupa nieformalna może wnioskować o 10 tysięcy złotych na lokalne działania. Dzięki pomysłom z poprzedniej edycji konkursu - w Zabłociu już niebawem pojawi się między innymi jadłodzielnia. - Nie trzeba się bać pisania wniosków.Warto próbować. W tym roku mamy do rozdania aż 70 tysięcy złotych - przekonuje Anna Zięba.

- Najważniejszy jest pomysł i chęci do działania. Potem trzeba przelać te myśli na papier, w czym oczywiście pomagamy. Kolejny krok to już złożenie wniosku, później już tylko wyniki, umowa z fundacją i… działanie w przestrzeni - zachęca nasza rozmówczyni.

Konkurs grantowy to jeden z elementów PAL-u czyli programu aktywności lokalnej - Zapraszamy do Zabłocia - zapalamy do działania, który zakłada rewitalizację społeczną tej właśnie dzielnicy.

Jeśli ktoś miałby obawy, czy poradzi sobie z napisaniem wniosku - przydadzą się warsztaty, które pomogą w pierwszym starciu z dokumentami. Warsztaty zaplanowano już 10 lutego - oczywiście na Dworcowej 2.

Zapalamy do działania
Poradnik Zdrowie - Higiena snu