Zmiana na stanowisku komendanta  KP PSP w Żywcu

i

Autor: KP PSP Żywiec

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. Od 1 lutego funkcję tą będzie pełnił mł. bryg. mgr inż. Łukasz Węgliński

2021-01-30 15:00

29 stycznia 2021 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu przez st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Grygla oraz powołania nowego Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu mł. bryg. mgr inż. Łukasza Węglińskiego.

 Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu nadbryg. Jackowi Kleszczewskiemu przez dowódcę uroczystości. Po powitaniu zaproszonych gości zgodnie z ceremoniałem nastąpiło odczytanie decyzji o zwolnieniu ze służby w Państwowej Straży Pożarnej, pożegnanie dotychczasowego Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu st. bryg. Krzysztofa Grygiela ze sztandarem i przekazanie obowiązków służbowych Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu nowemu powołanemu Komendantowi Powiatowemu PSP w Żywcu mł. bryg. Łukaszowi Węglińskiemu.

Podczas uroczystości Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski, powołał od dnia 01 lutego 2021 roku nowego Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu mł. bryg. mgr. inż. Łukasza Węglińskiego.

Ustępujący komendant podsumował swoją służbę w KP PSP w Żywcu, KM PSP Bielsku-Białej oraz KM PSP Lublinie. Podziękował przełożonym i podwładnym za współpracę. W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy dziękowali za dotychczasową współpracę odchodzącemu komendantowi oraz życzyli pomyślności w realizacji życiowych zamierzeń oraz wielu lat w dobrym zdrowiu.

W swoich przemówieniach wszyscy gratulowali oraz życzyli pomyślności i satysfakcji na nowym stanowisku, jak również zapewnili o chęci współpracy przy realizacji przedsięwzięć na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu żywieckiego.

Nowo powołany komendant również zabrał głos, „To wielki zaszczyt, ale również wyzwanie, nowy zakres obowiązków i odpowiedzialność. Dziękuję Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu nadbryg. Jackowi Kleszczewskiemu za wyróżnienie, a przede wszystkim za zaufanie jakim mnie obdarzył. Pragnę zapewnić Pana komendanta, że swoją służbę będę pełnił z należytą starannością, z zachowaniem dyscypliny służbowej, zarówno wobec przełożonych, jak i podwładnych strażaków”.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

8-letni Ksawery uratował swój dom przed spaleniem