Zmarł Jacek Krywult, były długoletni prezydent Bielska-Białej. Miał 82 lata

i

Autor: Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Ostatnie pożegnanie

Zmarł Jacek Krywult, były długoletni prezydent Bielska-Białej. Miał 82 lata

Nie żyje Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej w latach 1981-1982 oraz 2002-2018. Zmarł w czwartek 9 listopada. Miał 82 lata.

Zmarł Jacek Krywult, były prezydent Bielska-Białej

Wieloletni prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult zmarł 9 listopada 2023 roku w wieku 82 lat. Taką smutną informację, na swojej stronie internetowej, przekazał bielski magistrat. 

Miałem zaszczyt z nim współpracować. Nauczyłem się wiele, wiele zrozumiałem. Panie Jacku – dziękuję za to, że był Pan moim przewodnikiem, dziękuję za wszystko, co zrobił Pan dla naszego miasta. Bielsko-Biała nigdy Pana nie zapomni. Od dzisiejszego popołudnia w budynku Urzędu Miejskiego będzie wystawiona księga kondolencyjna, do której możecie Państwo wpisywać swoje pożegnania. Oddajmy cześć jego pamięci – napisał w mediach społecznościowych prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Jacek Krywult. Biogram

Jacek Krywult urodził się w 1941 roku w Stanisławowie. W wieku czterech lat, wraz ze swoimi rodzicami, przeniósł się do Bielska-Białej. Właśnie z tym miastem związał całe swoje zawodowe i prywatne życie.

W Bielsku-Białej kojarzony jest głównie z Fabryką Aparatów Elektrycznych Apena, w której pracował przez 35 lat. Jacek Krywult udzielał się także przez wiele lat w lokalnym samorządzie. Był radnym Miejskiej Rady Narodowej.

W 1981 roku został prezydentem Bielska-Białej. Funkcję tę sprawował blisko rok, aż do wybuchu stanu wojennego. Do samorządu powrócił w roku 2002, kiedy to ponownie został wybrany na prezydenta miasta. Zarządzał nim przez cztery kolejne kadencje, aż do roku 2018. Zrezygnował wówczas z ubiegania się o fotel prezydenta i objął mandat radnego. Był odznaczony także Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE