Zmarł Jacek Krywult, były długoletni prezydent Bielska-Białej. Miał 82 lata

i

Autor: Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Ostatnie pożegnanie

Zmarł Jacek Krywult, były długoletni prezydent Bielska-Białej. Miał 82 lata

Nie żyje Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej w latach 1981-1982 oraz 2002-2018. Zmarł w czwartek 9 listopada. Miał 82 lata.

Zmarł Jacek Krywult, były prezydent Bielska-Białej

Wieloletni prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult zmarł 9 listopada 2023 roku w wieku 82 lat. Taką smutną informację, na swojej stronie internetowej, przekazał bielski magistrat. 

Miałem zaszczyt z nim współpracować. Nauczyłem się wiele, wiele zrozumiałem. Panie Jacku – dziękuję za to, że był Pan moim przewodnikiem, dziękuję za wszystko, co zrobił Pan dla naszego miasta. Bielsko-Biała nigdy Pana nie zapomni. Od dzisiejszego popołudnia w budynku Urzędu Miejskiego będzie wystawiona księga kondolencyjna, do której możecie Państwo wpisywać swoje pożegnania. Oddajmy cześć jego pamięci – napisał w mediach społecznościowych prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Jacek Krywult. Biogram

Jacek Krywult urodził się w 1941 roku w Stanisławowie. W wieku czterech lat, wraz ze swoimi rodzicami, przeniósł się do Bielska-Białej. Właśnie z tym miastem związał całe swoje zawodowe i prywatne życie.

W Bielsku-Białej kojarzony jest głównie z Fabryką Aparatów Elektrycznych Apena, w której pracował przez 35 lat. Jacek Krywult udzielał się także przez wiele lat w lokalnym samorządzie. Był radnym Miejskiej Rady Narodowej.

W 1981 roku został prezydentem Bielska-Białej. Funkcję tę sprawował blisko rok, aż do wybuchu stanu wojennego. Do samorządu powrócił w roku 2002, kiedy to ponownie został wybrany na prezydenta miasta. Zarządzał nim przez cztery kolejne kadencje, aż do roku 2018. Zrezygnował wówczas z ubiegania się o fotel prezydenta i objął mandat radnego. Był odznaczony także Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.