Trwa rekrtuacja na darmowe kursy kwalifikacji zawodowych

i

Autor: Archiwum ZSBD

Zdobądź nowe kwalifikacje zupełnie za darmo

2021-07-13 14:26

W żywieckiej „Budowlance” trwa rekrutacja na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

- Kursy są pozaszkolną formą kształcenia dedykowaną dla osób dorosłych - wyjaśnia Beata Szemraj wicedyrektorka Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu. - To propozycja dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, przekwalifikować się lub zdobyć nowe umiejętności - dodaje.

Pierwsze kursy zostały zorganizowane w roku szkolnym 2018/19 i od tego czasu cieszą się sporym zainteresowaniem. Zajęcia dotychczas odbywały się w piątki, soboty i niedziele - ale od tego roku zajęcia organizowane będą wyłącznie w soboty i niedziele, co dwa tygodnie.

- Obecnie trwa rekrutacja na kursy w dwóch kwalifikacjach - wyjaśnia nasza rozmówczyni - MOD.03 Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych - ten kurs jest dedykowany dla każdej osoby, która jest pełnoletnia. Druga kwalifikacja czyli MOD.11 Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych to kurs przeznaczony dla osób, które ukończyły zasadniczą szkołę zawodową w zawodzie krawiec, bądź też branżową szkołę pierwszego stopnia w zawodzie krawiec.

Co istotne, kursy stanowią propozycję rozwoju dla osób, które do tej pory nie miały zupełnie styczności z szyciem, krawiectwem czy w ogóle obszarem przemysłu mody. - Zaczynamy od najprostszych czynności, a z czasem przygotowujemy do projektowania i tworzenia całych kolekcji - tłumaczy Beata Szemraj. Warto podkreślić, że kursy na obu proponowanych poziomach są bezpłatne.

Nowe umiejętności, przekwalifikowanie się czy po prostu własny rozwój... - te kursy dają bardzo wiele - podsumowuje dyrektorka.

Rekrutacja trwa do końca lipca. Codziennie w sekretariacie szkoły można złożyć odpowiedni wniosek. Zajęcia wystartują pod koniec września.

Chcesz wiedzieć więcej - posłuchaj...

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy
Otwarto Kasztanowy Ogród. Nowy kieszonkowy park w Krakowie