Ścieżka zostanie rozbudowana

i

Autor: Katarzyna Graboń

Zastrzyk finansowy dla gminy. Zrealizowane zostaną dwie ważne dla mieszkańców inwestycje

2021-04-02 23:20

Blisko trzy miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiło do Łodygowic

Niedawno do gmin powiatu żywieckiego trafiło koleje wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W Łodygowicach - te pieniądze pozwolą zrealizować dwie - bardzo wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje - wyjaśnia Marcin Zyzak z urzędu gminy.

- Pierwszy projekt, na który posiadamy już dokumentację techniczą to przebudowa ulicy Żeromskiego. To ważna inwestycja nie tylko dlatego, że łączy drogę wojewódzką z częścią osiedlową, ale bezpośrednio łączy się z droga gminna w Buczkowicach - wyjaśnia. - Dodatkowo inwestycja pozwala na rozwiązanie problemu z którym borykają się od lat mieszkańcy, czyli należyte odwodnienie. Będziemy chcieli też maksymalnie poszerzyć tę drogę, ponieważ stanowi ona doskonały szlak dla rowerów w kierunku ścieżki rowerowej na szczyrk - dodaje nasz rozmówca.

Z drugiej inwestycji realizowanej z przyznanych pieniędzy ucieszą się rowerzyści, ale i rolkarze - przy ulicy Piastowskiej - powstanie kolejna część ścieżki rowerowej - wiodącej w kierunku jeziora żywieckiego.

- Co prawda, ten etap który planujemy zrealizować z pozyskanych środków to tylko 600 metrów bieżących, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to najdroższa część w tej rozbudowie. Prace budowlane będą prowadzone na bardzo wysokim brzegu rzeki Żylicy, gdzie niezbędnym będzie wykonanie umocnienia z koszy kamiennych. Nie obędzie się tez bez wymiany mediów przy ulicy Piastowskiej - tłumaczy kierownik Referatu Rozwoju, Inwestycji i Promocji Urzędu Gminy Łodygowice.

Już wiadomo, że ścieżka będzie asfaltowa i będzie miała trzy metry szerokości. Dla tej inwestycji jest już prawomocna decyzja budowlana i komplet dokumentacji technicznej.

Oba projekty są bardzo trudne i wymagają bardzo dużej ilości uzgodnień. Gmina Łodygowice z Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich otrzymała blisko trzy miliony złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Ścieżka rowerowa zostanie rozbudowana
“Ciśnij full”! Rzeszowscy ratownicy wracają nowym coverem i przekazem!