Szpital Żywiec rozpoczyna swoją działalność medyczną

i

Autor: Szpital Żywiec

Zakończyła się przeprowadzka pacjentów ze Szpitala Powiatowego w Żywcu do nowej placówki. Szpital Żywiec rozpoczyna swoją działalność medyczną

2020-09-25 11:54

Transport pacjentów przebiegł sprawnie, dzięki zaangażowaniu personelu medycznego nowego szpitala, pogotowia, ratowników medycznych oraz policji. Pacjenci są już zabezpieczeni na odpowiednich oddziałach. Od godz. 18.00 funkcjonuje nocna i świąteczna pomoc medyczna. Izba Przyjęć i poradnie specjalistyczne zaczną przjmować pacjentów od najbliższego poniedziałku 28 września.

Poza pacjentami do nowej placówki medycznej w Żywcu przetransportowany został także sprzęt medyczny. A co z pracownikmi Szpitala Powiatowego ?

-Zgodnie z umową PPP- partnerstwa publiczno prywatnego, w nowej placówce pracę mają dostać wszyscy pracownicy starego szpitala zatrudnieni na podstawie umowy o pracę -informuje Antoni Juraszek dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu.

A co z ponad stuletnim budynkiem starego szpitala ?

Licząc od 24 września przez najbliższe cztery miesiące będzie trwało całkowite wygaszenie działalności medycznej w obiektach Szpitala Powiatowego przy ul. Sienkiewicza -mówi Andrzej Kalata Starostwa Żywiecki. Zgodnie z umową PPP obiekt ten zostanie przekazany  w 30 letnią dzierżawę do partnera Kanadyjskiego.

-Po przeprowadzeniu niezbędnych remontów planowane jest tam również prowadzenie działalności medycznej i opiekuńczej. Między innymi do byłego  Szpitala Powiatowego przy Ul. Sienkiewicza planowane jest przeniesienie Zakładu Opiekuńczo Leczniczego mieszczącego się obecnie przy ul. Żwirowej w Żywcu, w którym zatrudnienie maja znaleść min.opiekunki medyczne, które ze względu na umowy terminowe nie skorzystały z gwarancji zatrudnienia w ramach umowy PPP -informuje Małgorzata Świątkiewicz dyrektor Szpitala Żywiec.

Ważne infomacje dla pacjentów Szpitala Żywiec:

Centrala telefoniczna 24h: (33) 44 01 400 

Diagnostyka obrazowa rejestracja:33 44 01 720

Laboratorium – punkt pobrań: 33 44 01 759

Poradnie NFZ: czynne od 28.09

Izba Przyjęć Planowych czynna od 28.09: 33 44 01 710

Nocna i świąteczna pomoc medyczna:33 44 01 710

Sekretariat:33 44 01 401

Groza w ośrodku pomocy społecznej. Zabił swojego kolegę za tytoń
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE