Szpital Żywiec rozpoczyna swoją działalność medyczną

i

Autor: Szpital Żywiec

Zakończyła się przeprowadzka pacjentów ze Szpitala Powiatowego w Żywcu do nowej placówki. Szpital Żywiec rozpoczyna swoją działalność medyczną

2020-09-25 11:54

Transport pacjentów przebiegł sprawnie, dzięki zaangażowaniu personelu medycznego nowego szpitala, pogotowia, ratowników medycznych oraz policji. Pacjenci są już zabezpieczeni na odpowiednich oddziałach. Od godz. 18.00 funkcjonuje nocna i świąteczna pomoc medyczna. Izba Przyjęć i poradnie specjalistyczne zaczną przjmować pacjentów od najbliższego poniedziałku 28 września.

Poza pacjentami do nowej placówki medycznej w Żywcu przetransportowany został także sprzęt medyczny. A co z pracownikmi Szpitala Powiatowego ?

-Zgodnie z umową PPP- partnerstwa publiczno prywatnego, w nowej placówce pracę mają dostać wszyscy pracownicy starego szpitala zatrudnieni na podstawie umowy o pracę -informuje Antoni Juraszek dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu.

A co z ponad stuletnim budynkiem starego szpitala ?

Licząc od 24 września przez najbliższe cztery miesiące będzie trwało całkowite wygaszenie działalności medycznej w obiektach Szpitala Powiatowego przy ul. Sienkiewicza -mówi Andrzej Kalata Starostwa Żywiecki. Zgodnie z umową PPP obiekt ten zostanie przekazany  w 30 letnią dzierżawę do partnera Kanadyjskiego.

-Po przeprowadzeniu niezbędnych remontów planowane jest tam również prowadzenie działalności medycznej i opiekuńczej. Między innymi do byłego  Szpitala Powiatowego przy Ul. Sienkiewicza planowane jest przeniesienie Zakładu Opiekuńczo Leczniczego mieszczącego się obecnie przy ul. Żwirowej w Żywcu, w którym zatrudnienie maja znaleść min.opiekunki medyczne, które ze względu na umowy terminowe nie skorzystały z gwarancji zatrudnienia w ramach umowy PPP -informuje Małgorzata Świątkiewicz dyrektor Szpitala Żywiec.

Ważne infomacje dla pacjentów Szpitala Żywiec:

Centrala telefoniczna 24h: (33) 44 01 400 

Diagnostyka obrazowa rejestracja:33 44 01 720

Laboratorium – punkt pobrań: 33 44 01 759

Poradnie NFZ: czynne od 28.09

Izba Przyjęć Planowych czynna od 28.09: 33 44 01 710

Nocna i świąteczna pomoc medyczna:33 44 01 710

Sekretariat:33 44 01 401

Groza w ośrodku pomocy społecznej. Zabił swojego kolegę za tytoń